Wpis z mikrobloga

Zakupiłem na @allegro_pl interfejs diagnostyczny - dwa różne od dwóch różnych dostawców.
Z jednym interfejsem wszystko ok, nie mam zastrzeżeń.
Natomiast przy drugim problem jest taki, że w komplecie było pirackie oprogramowanie [w tym pierwszym programy były w pełni legalne], na płycie są programy, crack i instrukcja instalacji i podmiany na cracka xD

Chciałem interfejs zwrócić jako niezgodny z umową - nie umawiałem się na zakup nielegalnego oprogramowania, niestety sprzedający nie chce przyjąć zwrotu.
Po analizie opinii o produkcie był nawet komentarz, że oprogramowanie jest nielegalne [mądry polak po szkodzie, mogłem sprawdzić wcześniej opinie - ale myślałem, że skoro pierwszy był ok to i z drugim będzie wszystko w porzadku]

Chciałem skorzystać z programu ochrony kupujących ale widzę, że niezbyt to działa bo allegro pisze, żeby odesłać produkt na gwarancje xD

No i najlepszy kwiatek - allegro nie może "zmusić" sprzedającego do przyjęcia zwrotu ponieważ nie ma konta firmowego na platformie - nie ma znaczenia, że sprzedający wystawił mi fakturę xD ani to, że sprzedaje produkty w ilościach hurtowych.

I teraz pytanie - jak to ugryźć? UOKiK? Policja i zgłoszenie oszustwa?

No i jeszcze kwiatek - zgłosiłem aukcje sprzedającego nielegalne oprogramowanie a @allegro_pl oczywiście aukcji nie zdjęło, czy to znaczy, że @allegro_pl popiera handel nielegalnym oprogramowaniem i nic z tym nie zrobi?

skrin w załączniku - widać, że patologia dzieje się od dłuższego czasu bo komentarz z zeszłego roku

#prawo #scam #allegro #pytaniedoeksperta #motoryzacja
G.....r - Zakupiłem na @allegropl interfejs diagnostyczny - dwa różne od dwóch różnyc...

źródło: comment_1658907649csUSYlfb7kzdSxXbOfFAZR.jpg

Pobierz
  • 65
@Get_Ze_Flammenwerfer: nigdy się nad tym nie zastanawiałem, teraz na allegro raczej nie ma kont prywatnych jako takich do sprzedaży, takie aukcje raczej są przenoszone do allegro lokalnie. Osobiście po prostu bym nawet się nie odzywał, tylko zapakował z powrotem w pudełko, do paczkomatu, zwrot i tyle.
Ale jeśli Allegro się na Ciebie wypina, to zrobiłeś prawidłową rzecz - kręć małysza, bo do nich tylko to trafia. Takie czasy. Powodzenia.
@Bielecki: no wiesz, tym bardziej, że typ ma kilkadziesiąt pozycji sprzedaży po 100 sztuk przedmiotów więc jak to może być konto prywatne xD

sprytny sposób na "omijanie" przepisów - czyli jak robić i się nie narobić i mieć w dupie

@MrPickles: trochę to smutne bo na allegro robię b. dużo zakupów z racji mieszkania na wypiździejewie dolnym - szybciej zamówić i mieć na drugi dzień niż robić wyprawę po pierdoły
G.....r - @Bielecki: no wiesz, tym bardziej, że typ ma kilkadziesiąt pozycji sprzedaż...

źródło: comment_1658910971XCiFZQFJGd8gZcJBP3EPGi.jpg

Pobierz
@d_u_p_a tak, i #!$%@? mi zawiasy za paserstwo a sprawę umorzą bo nie znajdą sprzedawcy xD

Rozmawia dwóch sędziów. Nagle do pokoju wpada jakiś facet i zwraca się do jednego z sędziów mówiąc:
- Pies pana żony pogryzł mojego klienta, jestem jego adwokatem, żądam 5000 zł odszkodowania. Sędzia bez słowa wstał, wyciągnął pieniądze i wręczył adwokatowi. Ten podziękował i wyszedł.
Na to ten drugi sędzia:
- Stary, przecież ty nie masz żony,