Wpis z mikrobloga

#suplementy #zdrowie #witaminy #witaminad3 #kfd
Na początku wrześniu miałem 25,5 ng/ml witaminy D3
Postanowiłem brać 10 tys. UI D3 (KFD 8 tys UI + 2 tys UI)+ omega 3 (witamina rozpuszcza się w tłuszczach - temu omega-3)
Początek października:
47,8 ng/ml witaminy D3
Zacząłem brać 8 tys. UI D3 + omega 3

27-11-2021 (skończyła mi się omega3 i nie dokupowałem):
55,1 ng/ml witaminy D3

Całą zimę brałem 8 tys. UI (bez omega 3)
Na wiosnę (jakoś połowa marca-maj) zszedłem do 4 tys. UI (KFD D3 4000)
Od czerwca biorę 2 tys. UI D3 (KFD D3+MK7) i obecnie mam 20 ng/ml :(

Dziwne, że przyjmując suplementację (najpierw 4000 a potem 2000 UI) spadło mi do tak niskiego poziomu. W książkach piszą, że przy braku suplementacji miesięczny spadek D3 wynosi 20%.
  • 24
  • Odpowiedz
@karmelkowa: Wszystko z KFD.
Brałem te:
https://sklep.kfd.pl/kfd-8000-iu-vitamin-d3-200-tabl-witamina-d3-p-7496.html (jak brałem 8 tys i 10 tys).
https://sklep.kfd.pl/kfd-vitamin-d3-2000iu-240-kaps-az-240-porcji-p-7035.html (jak brałem razem 8 tys. UI oraz 2 tabletki jak łykałem 4000 UI)
https://sklep.kfd.pl/kfd-vitamin-d3k2-mk7-200-kapsulek-p-4867.html (od 2 miesięcy biorę po 1 tabletce bo mamy lato).
Wygląda jakby działał tylko ten 8000 UI
  • Odpowiedz
@molksiazkowy1111: moim zdaniem nie powinieneś kombinować tylko udaj się do lekarza. Z jakichś powodów albo wchłanianie jest zaburzone albo masz podwyższone zapotrzebowanie. Dlaczego? Nie wiadomo. Potrzebna jest diagnoza.
  • Odpowiedz
@karmelkowa: jaki suplement, jaki lek i jakie dawki? Bo to istotne. Ja mogę się wypowiadać na temat produktów KFD. Ręczę za nie. Nigdy nie było żadnej wpadki jakościowej. Po drugie, serii, nie ma różnicy gdzie jest zawarta ta witaminą D3, to identyczna substancja i w leku i w suplemencie. Liczy się dawka.
Jeśli brałaś suplement z jakąś małą dawką, a potem np lek, Vigantol w kroplach i ładowałaś 10000 iu dziennie
  • Odpowiedz
@molksiazkowy1111 badania odbiegające od normy mimo wszystko warto powtórzyć, bo błędy się zdarzają. To normalna procedura. Najlepiej porównać z innym laboratorium. Za taki test zapłacisz ile teraz z 30 zł? A może się okazać, że nic się złego nie dzieje.
  • Odpowiedz
@Damian_TS: 60 zł + obsługa pielęgniarki 10 zł (mam kartę stałego klienta to zapłaciłem trochę mniej). Też myślę, że coś nie halo z wynikami. Chyba, że D3 nie wchłaniał się bo nie brałem omega-3 (łykałem D3 w pracy po zjedzeniu kanapek) albo maślan sodu blokuje wchłanianie (łykam rano i po przyjściu z pracy).
  • Odpowiedz
@molksiazkowy1111: a ten maślan sodu stosujesz xe względu na jelita? Witamina D3 się wchłania w jelicie cienkim. Być może przy zaburzeniach pracy jelit wchłanianie będzie utrudnione.
Ograniczasz tłuszcz w diecie? Czy te kanapki zawierały jakieś istotne źródło tłuszczu? Jeśli nie to odstawienie omegi może być przyczyną.
  • Odpowiedz
@Damian_TS: Tak, biorę ze względu na jelita. Ojciec choruje na wrzodziejące zapalenie jelita grubego, wujek 3 lata temu był operowany na raka jelita. Robiłem 3 lata temu kolonoskopie i znaleźli zmiany ale jeszcze zbyt małe na operację. Zacząłem brać, bo po zjedzeniu jajecznicy z pieprzem cayenne (jem taką w niedzielę na śniadanie) od 2 miesięcy mnie mdliło. Po 3 tyg. brania maślanu jest olbrzymia poprawa. ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
@Damian_TS: Dbam o siebie. Od razu robię morfologię, elektrolity + wapń. Ostatnio zrobiłem poziom testosteronu i kreatynina. Wszystko w normie (poza tą D3). ( ͡° ʖ̯ ͡°) Starość, nie radość i jak kiedyś człowiek się śmiał z tych "starych bab" co ciągle biegają po lekarzach to człowiek sam się bada.
  • Odpowiedz
@molksiazkowy1111 mam to samo niestety. Ale nie ma co kozaczyć bez sensu, zdrowie jest tylko jedno. Teraz przynajmniej można na słońce wyjść. Niby 15 minut na słońcu bez filtrów UV wystarcza aby pokryć zapotrzebowanie na D3.
  • Odpowiedz
@molksiazkowy1111: Nie wziales pod uwagę 1 kwestii o której wielu nawet nie chce słyszęc a uwydatnił to wirus covidowy, tzn jego zjadliwość, bo to że działanie wirusów jest takie a nie inne to było wiadome od dawna tylko niewielu ma w temacie wiedzę.
Otóż przy jakiejkolwiek infekcji wirusowej, poziom witamin a w szczególności D i C, leci na łeb i to w trybie ultra ekspresowym bo w 2-3 dni. Czytałem o
  • Odpowiedz