Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się mocno nad budową domu, raczej małego do 140m2 z poddaszem (mam na myśli metry "po podłodze") i garażem. Orientujecie się mniej więcej jaki byłby koszt budowy takiego domu do stanu deweloperskiego? Chodzi mi o orientacyjne kwoty. #pytanie #budowadomu
  • 16
500-600


@Wassimir: Zależy od czego zaczynasz, jak daleko musisz ciągnąć media, które media ciągniesz a co odpuszczasz, jakie masz podłoże na działce, garaż w bryle, wysunięty czy całkiem poza domem, jakie ogrzewanie, projekty też są różne, takie które postawisz taniej i takie które postawisz bardzo drogo, a metry te same...

Mając 500-600k na Twoim miejscu myślałbym raczej o jakimś domku około 100m2, jeśli nie masz doświadczenia w szeroko pojętej budowlance
@Wassimir: Budujemy dom z podobnym metrażem. Zaraz kończymy murować parter, na przyszły tydzień wkładamy strop. Do tego stanu jaki mamy (wraz z papierologią) wydaliśmy ok 60tys. Ale to wszędzie były „znajomosci” :)
@Wassimir 161 m2 z garażem budowa zaczeta w marcu 2021 - cena zaklepana w sierpniu 2020 - deweloperski 520k bez dzialki of kors, teraz jestem na ok 800k ale juz mieszkamy + dzialka kosztowala 200k wiec jestem a 1mln, dalej nie mam zrobione nic na zewnatrz, nawet ogrodzenia XD
@Wassimir: Jeśli interesują cię dolne pułapy kwotowe:po pierwsze odpuść poddasze, po drugie odpuść garaż. Poddasze strasznie upierdliwe i rezultacie nieopłacalne. Garaż to w praktyce pokój dla samochodów - samochód nie zmarznie, a warsztat zawsze możesz dobudować.