Wpis z mikrobloga

Assay Management - jesteście w dobrych rękach (Assay a KNF)

TL:DR:


Od kilku miesięcy doradcą Zarządu Assay Group jest Jana N-G. Nie podaję nazwiska, bo wpis spada z rowerka, a to jednak ważny news w kontekście "transparentności", którą tak chwali się Assay, a także bezpieczeństwa inwestycji. Zobaczymy jak będzie teraz.

Generalnie gratuluję, grupa menedżerów się powiększa, coraz więcej profesjonalistów będzie działało na rzecz polskich start up'ów. Cieszę się jak dziecko. Sprawdziłem CVke na Linkedin i wygląda niesamowicie profesjonalnie.

Ale chwileczkę, czy Jana N-G to nie jest przypadkiem Janina N-G? To by było trochę niezręczne, bo taka firma jak Bridge.4 Janina N-G jest wpisana na listę ostrzeżeń publicznych KNF:
https://www.knf.gov.pl/dla_konsumenta/ostrzezenia_publiczne?warningName=bridge.4&warningTypeId=all

Ale kurcze, tu "Jana", a tam "Janina". To jest tak jak Zbyszek i Zbigniew, czy to to samo imię? #pdk

Jakby ktoś chciał wiedzieć, czemu Pani Jana vel. Janina się tam znalazła, to proszę:
https://www.bankier.pl/wiadomosc/31-podmiotow-ktore-oferowaly-obligacje-GetBacku-trafilo-na-liste-ostrzezen-KNF-7644694.html

Udało się znaleźć podsumowanie 5 edycji czegoś co się nazywa "PROGRAM AKCELERACYJNY BIZNES W KOBIECYCH RĘKACH" i tam widnieje nagle Janina N-G, która reprezentuje EFPA, a to jest zbieżne z profilem na Linkedin. Czyli tak jakby to była ta sama osoba.

Ale w końcu znalazłem to:
https://efpa.pl/strona-glowna-test/

Ciekawostka: strona już niedostępna, ale jest widoczna w archiwach internetu. Swoją drogą to jest niesamowite, że wycieli tego newsa. Ciekawe dlaczego? Czyżby te wpisy miały taką moc?

Na dole w aktualnościach można było przeczytać (screen w załączeniu):
"01.04.2019 - 19 marca 2019r. Rada Fundacji na rzecz Standardów Doradztwa Finansowego podjęła decyzję o odwołaniu Jany N-G z Funkcji Wiceprezesa Zarządu Fundacji. Decyzja wynika z wpisania działalności gospodarczej Jany N-G pod nazwą BRIDGE.4 J. N-G z siedzibą w Gdyni na listę ostrzeżeń KNF. Podjęta decyzja nie stanowi oceny działań Jany N-G. Rada wyraża przekonanie, że po wyjaśnieniu sprawy wpis zostanie usunięty. Ponieważ kontekst sprawy budzi wiele komentarzy i wątpliwości, a szczegóły sprawy pozostają nieznane, Rada uznała, że taka decyzja pozwoli kontynuować działania statutowe Fundacji bez niepotrzebnych nieporozumień i wątpliwości. Rada wyraża podziękowanie Janie N-G za kilkuletnią, zaangażowaną pracę na rzecz Fundacji EFPA Polska."

Skoro KNF ostrzega, to ja też ostrzegam!
(W załączeniu kolarz screenów)

miłego weekendu

Dla niewtajemniczonych: co to jest Assay?



#assay
#assaymanagement
#assayasi
#finanse
#gielda
#inwestycje
#startup

dodatkowe tagi:
jak inwestuje assay?
co to jest assay?
assay fundusz
assay weksel
assay opinie
jak działa assay
virgola - Assay Management - jesteście w dobrych rękach (Assay a KNF)

TL:DR:
SPOI...

źródło: comment_1658500693oe8p6hBzBrjjnhmSXEQYma.jpg

Pobierz
  • 34
Znajomy ze studiów tam pracuje, ostatnio wrzucał jakieś ogłoszenie o pracę


@pocomilogin:
Chłopaki się rozwijają mocno. Otwierają nowe "placówki" w Krakowie i w Poznaniu. Już są w Warszawie i we Wrocławiu.
I teraz pytanie: Po co funduszowi nowe placówki? Ja stawiam hipotezę, że po to, by zezbrać jeszcze więcej kasy z pożyczek pod weksel, który to proceder jest obecnie badany przez UOKiK:
https://www.wykop.pl/wpis/66522945/uokik-kontra-assay-pierwsze-starcie-dzis-jest-spec/
I nic z tym nie robią? Przecież tu wystarczy zwykłe badanie płynności i przychodów...


@pocomilogin: Hm... nie wiem. Mam nadzieję, że niebawem coś zobaczymy, ale to tylko nadzieja.
I zgadzam się, że analiza strumieni jest dość prosta i jednoznaczna. KNF bada sprawę od ok. pół roku. Czas pokaże.
@virgola no właśnie jeszcze nie próbowałem, ale muszę w końcu się od czegoś odwołać i brak odpowiedzi w ciągu 30 dni zgłosić do uokiku, bo już też 2x posiwecalem swój czas na dogłębne wyjaśnienie niekompetencji tych ludzi a nawet nie dostałem w odpowiedzi przysłowiowego "#!$%@?"