Wpis z mikrobloga

Jeśli inwestorom w nieruchomości, deweloperom, flipperom czy pośrednikom wydaje się, że na rynku jest źle to są w błędzie, bo źle to dopiero będzie.

Wystarczy spojrzeć co robi rząd. W odstępie dosłownie dni pojawiają się kolejne, po wakacjach kredytowych, programy socjalne - dopłaty do węgla, które jak powszechnie wiadomo zadziałają pro-inflacyjnie i zmuszą RPP do kolejnych podwyżek stóp procentowych. A to zapewne jeszcze nie koniec rozdawnictwa, bo wybory dopiero za rok.

Rząd sypie pieniędzmi jak z rękawa i nowe programy socjalne rosną jak grzyby po deszczu, jesteśmy zalewani pieniądzem ale kredyty są martwe przez co rynek nieruchomości musi obejść się smakiem.

Ja się pytam, o #!$%@? tu chodzi? Rząd tuczył tą świnie przez ostatnie lata, by teraz ją tak po prostu zarżnąć?

#nieruchomosci #finanse #pieniadze #kredythipoteczny #inwestycje
  • 15
Wystarczy spojrzeć co robi rząd. W odstępie dosłownie dni pojawiają się kolejne, po wakacjach kredytowych, programy socjalne - dopłaty do węgla, które jak powszechnie wiadomo zadziałają pro-inflacyjnie i zmuszą RPP do kolejnych podwyżek stóp procentowych


@mookie: Rada Polityki Pieniężnej, która wyjątkowo w tym roku zebrała się na molo w Sopocie już zdecydowała - +25pb ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Rada Polityki Pieniężnej, która wyjątkowo w tym roku zebrała się na molo w Sopocie już zdecydowała - +25pb ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@matwes: taa jasne. Tak samo, jak rok temu zdecydowała o nie podnoszeniu stóp. Nie wiem co trzeba by mieć w bani by uwierzyć Glapińskiemu, gościowi który jeszcze niedawno naganiał na zerowych stopach i to z mównicy. Choć wierzę, że mnóstwo ludzi i tak da się
@PandaCKratka: ja nie mówię że stopy od razu pójdą to the moon o 15%, ale wszystko wskazuje na dalsze pompowanie inflacji a przynajmniej nie obniżanie jej i dalsze zacieśnianie pieniądza zamiast powolnego luzowania, jeśli podniosą stopy o kolejne 3% to od kredytów odetną nawet tych zarabiających po 15k. Jednocześnie pieniądz będzie się lał po gospodarce, ale tym razem pójdzie na wszystko za wyjątkiem nieruchów.
@affairz:

a to?

Ty tak poważnie czy się zgrywasz? RPP od roku robi fikołki, bo działają pragmatycznie - tam nie ma żadnych ekspertyz, to są działania doraźne na podstawie bierzących odczytów, oczekiwań Goldman Sachsa i widzimisię Jarka.
Jak wiatr zawieje z lewej to podniosą i o 3% a jak z prawej to nawet opuszczą.