Wpis z mikrobloga

Powiedzcie mi bo ja już trochę nie mam siły do tego i nie mam już pojęcia co może być nie tak.
Kobieta 30+
Waga startowa 75kg 166cm
Równo po 4 miesiącach 70,5kg
3 treningi siłowe w tyg. Po czasie jak waga nie drgała doszedł 4 trening.
Zaczynała od 1800kcal.
Waga tak wolno leci ze teraz ma około 1500 i waga dalej potrafi spaść 100g w tydzień.
Mam ja pod okiem 24h i widzę ile je, co i ile ćwiczy wiec nie ma żadnego podjadania, przecież nie tyje od powietrza i przy takim deficycie waga powinna spadać jak głupia.
W diecie głównie jaja, warzywa, ryby, krewetki, indyk i poledwica. Z węgli głównie ziemniaki i ryż. Brak pieczywa.
Tłuszcze to losos, orzechy, maslo orzechowe.
Wszystko liczone z wagą.

Wiem ze waga może nie jest najważniejsza a pomiary ale pomiary tez stanęły a widać jeszcze sporo fatu.

#mikrokoksy #dieta #silownia
  • 34
@MrBeast: może ma sam fat i "zero" mięśnia stąd bardzo niskie zero kaloryczne? W sumie ta waga i wzrost to by się zgadzało. Ja jestem na 1800 kcal i leci mi bardzo, bardzo wolno ale mam już prawie same mięso i niewiele tłuszczu. Mam na myśli to, że z niskim BF to zostanie z niej może 45kg.
@MrBeast: pi razy oko ona je niewiele powyżej swojego BMR (1460-ish). Obcięcie kalorii sprawi, że z czasem hormony zaczną jej fikoły napierniczać. Ja jestem niższa i lżejsza a do utrzymania wagi przy prawie zerowej aktywności musiałabym jeść ponad 1500kcal dziennie ( ͡° ʖ̯ ͡°) Może jednak powinna jeść więcej, przykładać się do treningów i zobaczyć jakie będą efekty? Nie znam jej wieku, ale z pierwszego lepszego kalkulatora
wpisz w kalkulator jej wagę bez tłuszczowej otoczki (~50kg) i dostaniesz BMR ~1250


@Sir_Lucifer: Masz rację. Jak myślisz, może od tego warto by było wyliczyć jakie ma mniej-wiecej TDEE i z tej wartości na początku odciąć ze 200-300kcal? Nadal, zakładając, że faktycznie je te 1500kcal i ma cztery treningi tygodniowo wydaje mi i się to być całkiem mało.
@BuszBuszasty: treningi siłowe podobno nie zużywają dużo kcal. Widziałem gdzieś materiał, w którym ktoś to wyliczał i tak naprawdę jeśli uwzględni się przerwy pomiędzy seriami, ćwiczeniami itd. to czasu stricte w ruchu jest naprawdę bardzo mało, może jakieś kilkanaście minut. Ja u siebie nawet nie wliczam treningów, a w tygodniu mam 6. Zarzucę trochę dowodem anegdotycznym ale śmigając na rowerze faktycznie mogłem sobie pozwolić żeby dorzucić więcej kcal - przy samej
@MrBeast: To jest niemożliwe, przynajmniej w głowie mi się to nie mieści jak ona może chudnąć tak mało. Ja przy podobnych statach na 1500-1700 kcal chudnę aż miło (może nawet za szybko, ale czas mnie trochę goni), a nie mam póki co żadnych treningów i ruszam się tylko tyle, co potrzebuję do domowych obowiązków albo załatwiania spraw na mieście. Spada mi ok. 1-2 kg miesięcznie.

Wiem, że tam wyżej zapewniałeś o
@cutecatboy: Tez mi się to nie mieści dlatego spytałem i wiedziałem ze pojawia się komentarze o podjadaniu ale naprawdę spędzamy razem 24/7 i widzę co je, co kupujemy itd.
@Pozytywny_gosc: ma bardzo krotki łańcuch w kuchni i ja robię zakupy wiec nie ma opcji na batoniki czy słodycze.
@ilo975: możliwe ze to woda ale tez pije około 2l dziennie
W przyszłym tygodniu zrobimy pełne hormonalne badania i zobaczymy może
@MrBeast: tarczyca zdrowa?
Moze byc tak ze jest chora i niezdjagnozowana. W takim przypadku musialaby obcinac i wchodzic na kaloryke nawet 30%nizsza anizeli ktos inny zupełnie zdrowy.
Zrobcie krew i badania tarczycowe.