Wpis z mikrobloga

Próbowałem już różnych maseł orzechowych i chyba z każdym mam taki problem, że to na gorze słoika ma fajną, kremową konsystencję, dobrze się rozsmarowuje, ale mniej więcej od połowy słoika ta konsystencja staje się taka #!$%@?, robią się jakieś grudy, masło jest suche i mega ciężko je rozsmarować.

Znacie może jakieś konkretne masło, z którym się tak nie dzieje? Albo jakieś rady jak tego uniknąć?

#dieta #mikrokoksy
  • 10
@Janczixd: miałem KFD crunchy i jak debil trzymałem je w lodówce i właśnie tak potem było, im bliżej dna tym bardziej suche i wiórowate

potem jak kupiłem jeszcze raz to poszedłem po rozum do głowy i trzymałem po prostu w szafce i po tym już problemu nie było, nawet jak masło trochę wyschło to z wierzchu zawsze utrzymywała się cienka oleista warstwa, którą można było rozmierzać masło aby wróciło do swojej
@Janczixd:
Masło się rozwarstwia naturalnie i ta część płynna wychodzi na górę. Ty używając takiego masła za każdym razem trochę tej płynnej frakcji zabierasz za dużo w stosunku do stałej przez co im głębiej się posuwasz w słoiku tym jest twardsze i suchsze. Powinieneś tak jak radzi @MirkobIog dokładnie je przemieszać przed każdym użyciem.

Ewentualnie jeżeli bardzo ci to przeszkadza to kup masło, które nie ma 100% orzechów tylko jakiś niewielki