Wpis z mikrobloga

@Lubie_Budyn: Moje ulubione.
Podobnie miałam rejestrując fundację.
KRS wysłał pismo o błędach, adresując na fundację, fundacja nie została wpisana do KRS, więc nie mogłam z odpisem pójść na pocztę, poszłam z aktem notarialnym. Na poczcie pani powiedziała, ze tylko KRS, wiec wysłałam pismo do KRS, żeby adresowali na mnie. Cały proces wydłużył się o miesiąc.
Akt notarialny został podpisany w kwietniu, fundacja została zarejestrowana w połowie października…
Zwrot 38 000 zł VAT w praktyce.


@noczesc: a widzisz, za dużo za jednym razem. Tu trzeba się trzymać w tłumie płotek. Jak za pierwszym razem strzeliłaś 38k to zwrócili na to uwagę. Trzeba było wypłacać mniejszymi kwotami co miesiąc zwiększając je. Z czasem przyzwyczają się do większych kwot i nie będą o nic pytać. W tej chwili strzeliłaś im pierwszą wypłatę powyżej 18k i zaświeciłaś się na czerwono. Tak się
@noczesc:

Ja to ciekawy jestem czy urząd skarbowy tak skrupulatnie wypytuje jak znikają pieniądze ze skarbu państwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Hard_Ancient_Life: O to właśnie chodzi! Ja stracę na to kilka godzin, klient straci na to kilka godzin, potem ktoś w tym urzędzie straci kilka godzin… nic pożytecznego z tego nie będzie, większość z tych informacji urząd już ma lub są ogólnodostępne. Bazy są niepospinane, urzędnicy nieprzeszkoleni i tracimy czas, a jak wiadomo czas to pieniądz!