Wpis z mikrobloga

Kurła powiem wam Mirki, że chyba się się starzeje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kupiłem iphone 12 pro prawie 2 lata temu i chyba pierwszy raz mam takie poczucie, że nie potrzebuję zmienić tego telefonu jeszcze przez długi czas (2-3 lata?) bo nie widzę nic przełomowego w wyższych modelach.

Wcześniej miałem model 6,7, XR i wtedy zmiany miały sens bo więcej aparatów/lepsze kamery, faceid, gesty, większy ekran itd. 12 pro prawie w ogóle się nie zacina, nie zamykają się aplikacje w tle (czasami tak miałem w 7), świetne zdjęcia (amator here), przyjemne przeglądanie neta bo dobra rozdzielczość ekranu. Bateria tylko #!$%@? w sumie ale mam gdzieś pochowane stare powerbanki czy to w samochodzie, czy w mieszkaniu, nie jest tragicznie.

Jak to z Wami jest? Planujecie zmianę w najbliższym czasie? Tak samo jest u kolegów z androidem? Mowa o flagowcach typu s21 itp.

#smartfon #smartfony #iphone #android #apple #telefony
  • 22
@nick230 ja mam podobnie. Przez 5 lat byłem zadowolony z mojego Samsunga S7 i wymieniłem go głównie z powodu uszkodzeń mechanicznych. Teraz od roku mam s21 i póki mi się w rękach nie rozsypie to nie czuje potrzeby go zmieniać
@nick230: to nie jest kwestia starości, tylko właśnie tego, że

nie widzę nic przełomowego w wyższych modelach


Ja mam iPhone 11 od premiery i już trochę zaczyna w nim siadać bateria, to bardziej rozważam po prostu wymianę baterii, niż od razu całego telefonu. Po prostu na moje potrzeby jest idealny i jedyne, czego mi w nim brakuje, to ekranu OLED. Poza tym mi w zupełności wystarcza, nie gram w gierki, nie
@nick230: Miałem X 3 lata i zmieniłem tylko dlatego że bateria sie zdegradowała i zbiłem ekran, teraz mam 12 na raty 0% i zrobie tak samo bo nie ma sensu go zmieniać. Na szczęście się to już skończyło, pamiętam jeszcze ere pierwszej popularności androidów, wtedy to żeby telefon działał w miare jako tako to trzeba było go zmieniać co pół roku a pierwsze poważne ściny we flagowcach to potrafiłem mieć po
@MercedesBenizPolska: Ja w lutym zeszłego roku kupiłem 12 Pro potem aparat w X różowej już robił kiepskie zdjęcie to kupiłem 13 pro. Teraz chciałem 14 Pro ale jeżeli nowością ma byc usunięcie notcha to jednak #!$%@? w zmianę. W tych telefonach nic się obecnie nie zmienia prócz wzrostu cyferek w benchmarkach. Jedynie to co zmienię to Watcha jeśli potwierdzi się funkcja wykrywania tachykardii.
@nick230: 8+ here ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie zmienię z 2 powodów: i tak wykorzystuję raptem 10% funkcji (nawet z NFC nie korzystam).
Drugi powód to cena telefonów - kiedyś mój Galaxy S2 za 1.3k to był kosmiczny wydatek. Dzisiaj za flagowca trzeba dać ile? 5-6k? Jak dla mnie trochę przegięcie. Stać mnie na to, sam koszt nie jest problemem. Ale wydaje mi się, że ceny dawno
@nick230: Ja w październiku przesiadłem się z 7, którą miałem jakoś 3 lata? Coś koło tego. Teraz mam zwykłą 13 i pewnie tyle samo jak nie więcej na niej posiedzę. Telefon ma wszystko czego potrzebuję, działa super płynnie, więc zmiana na 14 jak wyjdzie nie ma sensu :P