Wpis z mikrobloga

@GermanParis: Jeśli okna są stare to je wymienić. Tak samo z drzwiami na klatkę. Zakładam, że blok od dawna ocieplony.
Ja się bardziej obawiam o ciepłą wodę w kranie. Pamiętam jeszcze czasy jak się grzało wodę na piecyku, wlewało do miski i obmywało.
Chodziło mi o rzeczy które warto kupić z wyprzedzeniem bo pewnie będzie w listopadzie panika i wszystko ze sklepów będzie wykupione. Śpiwory, awaryjna kuchenka do gotowania na balkonie jest.
@GermanParis: kuchenka turystyczna na gaz + butla z gazem. Ciepła odzież / koce warto mieć zawsze . Przydatna odzież termoaktywna (jak ktoś jeździ / jeździł na narty to ma na pewno taką w szafie)- warto przyatakować decathlon w tym zakresie. Kilka latarek + baterie również. Zapasy żywności. Wiadomo zapas świeczek, zapałek.
@lena_malena jak odpalałem czasem dla nastroju kominek na godzinkę w zimę, to szyby się potrafiły pokryć rosą. Nie demonizowałbym, bo w sezonie grzewczym raczej mamy problem z za suchym powietrzem. Biokominek też nie jest przeznaczony jako stałe źródło ogrzewania.