Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 42
Chcę kupić rower, za ~6k
Nie mam kredytu ani nawet żadnej raty do spłaty.
Oszczędności ~35k.

Brać rower za gotówkę czy raty 0%?

#rower #finanse
  • 87
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mivus: Po co Tobie jakieś raty jak masz siano? Za chwile ubierzesz się w jakieś ubezpieczenie dodatkowe albo czegoś nie doczytasz w umowie i dołożysz do tematu. Do tego załatwianie papierologii itp. Daruj sobie te raty. Kupione- zapomniane.
  • Odpowiedz
@mivus bierz 0%. Po co wywalać się z gotówki? Ja swój wziąłem na 0 jak kosztował 3200. To bylo rok temu a dziś stoi za 3700. A ja place po 150 i jeszcze kilka rat tylko zostało
  • Odpowiedz
zawsze się opłaca brac raty 0%


@psikuta_jaroslaw: opłaca, ale niemiłosiernie wkurza jak po 1,5 roku nadal złodzieje zabierają co miesiąc kilka stów xD już zapomniałem na co wydałem, a tu jeszcze 6 rat
  • Odpowiedz
@Axoi: nawet pomimo deflacji by się opłacało, jeśli założymy, że dostajesz podwyżkę w pracy "od czasu do czasu". Najgorsza sytuacja byłaby przy deflacji i przy spadku twojego wynagrodzenia typu zmiana pracy na gorzej płatną. Kredyty 0% to ciekawe narzędzie do napędzania konsumpcji i cyferek i dla rządu i korporacji, ale jeśli świadomie skorzystasz z tego narzędzia, to pewnie w 90% przypadków będzie to korzystne @mivus: Jeśli masz stabilną
  • Odpowiedz
@Pesa_elf: czasami nie dziwię się że biedni ludzie są biedni oststnio siostra zdziwiona że brałem tel na raty 0% więc jej wytłumaczyłem że wpłacam np. 2k i resztę rozkładam sobie na raty, na koncie ustawiam cykliczną płatność i nawet nie pamiętam o tym a raty zazwyczaj nawet nie odczuwam.

Chciała kupić tv niedawno co prawda taki do 2000 i mówię jej że jeśli nie ma oszczędności to niech sobie wpłaci
  • Odpowiedz