Wpis z mikrobloga

Cześć

Jeżeli komputer jest podłączony do domeny Azurowej w firmie to co dokładnie admin może z nim zrobić? oprócz oczywiście wyłączenie czy tam zainstalowana czegoś intunem.
Czy może ogarnąć co właśnie robię, co mam w przeglądarce itp? Jadę na wakacje i nie chce zabierać dwóch kompów, a nie mogę utworzyć lokalnego konta na kompie i sie na nie zalogować (nie wiem czemu).

#it #programista15k #informatyka #azure
  • 16
@testokrol jest jakiś bootloader w Windowsie. Miałem normalnie do wyboru Windows 10 lub Windows 10. Później znalazłem jakąś magiczną komendę, żeby im nazwy pozmieniać.
Jedyne co zauważyłem to jak zmieniasz system z tego co był poprzednio to trochę dłużej boot trwa jakby się musiał komp zreestartować przy tym. Poza tym rozwiązanie ideolo.
@testokrol: zależy jak duża firma, ale przy pewnej skali zważ że przeglądanie ogromnej ilości danych może nie mieć sensu, więc jak nie będziesz wchodził na średniej jakości strony - powinno być ok

W pesymistycznym przypadku - keylogery, zapisywanie historii przeglądarki, tytułów otwartych okien, itd