Wpis z mikrobloga

#programista #programista15k

Jesli macie backend oparty o microservicy oraz eventy to jak radzicie sobie z aktualizacja tego co widzi klient? Powiedzmy że leci post do api gateway i co dalej? Od gatewaya lecicie juz z eventami i również eventem robicie update po stronie UI? Sorry za zagmatwane pytanie ale późno i mózg mi wolniej pracuje
  • 9
  • Odpowiedz
@uzytkownik_wykop_pl: Prywatnie czy korporacyjnie?
Prywatnie to klient łączy się z bezpośrednio bazą realtime po websocketach i nasł#!$%@? na query które jest wyświetlone na ekranie. Jak się coś zmieni to baza wysyła automatycznie update i klient wyświetla nową zawartość
  • Odpowiedz
@wafel93: możemy się domyślać, natomiast zawsze wolę słyszeć: "jestem programistą Ruby i zarabiam 2 tys. zł miesięcznie brutto na UoP", niż "jestem programistą i zarabiam dużo pieniędzy" - po prostu lubię konkrety, a nie lanie wody ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@a5f5c1: @wafel93: firestore z firebase. Polecam, przy bardzo skomplikowanych rzeczach można się trochę zaczyna się człowiek gubić w regułach dostępu do bazy, ale w średniej wielkości aplikacji jest spoko i można właściwie tworzyć aplikacje w kodzie klienta w 95% przypadków, do tego kilka endpointów bardziej skomplikowanych na cloud functions i mamy gotową aplikacje w 1-3 miesiące w jedną osobę zupełnie od zera
  • Odpowiedz
@wafel93: AWS Amplify chyba jest najbliższym odpowiednikiem Firebase
przykład:

const subscription = DataStore.observe(Post).subscribe(msg => {

console.log(msg.model, msg.opType,
  • Odpowiedz