Wpis z mikrobloga

@pieknamarion: albo ruski naród wyciąga głowy z dup i zamiast propagandy sam dostrzeże jakie ich państwo sieje spustoszenie albo niech się przekonają na własnej skórze, że to nie żadna specjalna operacja wojskowa tylko je#ana wojna. Nie życzę nikomu śmierci, ale jakby Ivanowi bomba je6bła na garaż z Ładą to może by mu do tej spranej propagandą łepetyny wpadło, że jednak działania wojenne nie są takie fajne a inne kraje niekoniecznie chcą
@pieknamarion: daleki jestem od symetrycznej odpowiedzi, bo jednak to nie my jesteśmy barbarzyńcami, ale jacy bogu ducha winni ludzie w Rosji? Ich władza, wybrana przez nich, w ich imieniu morduje cywilów na Ukrainie, a nie widać żeby się jakoś buntowali. Są winni i im szybciej to zrozumieją tym lepiej dla nich.
@pieknamarion: W Rosji z woli suwerenu rządzi Władimir Władimirowicz Putin, w pełni odpowiedzialny za wojnę na Ukrainie i jej skutki. Ukraińcy są niezmiernie mili że ostrzeliwują jedynie cele wojskowe na terenie Rosji zamiast masakrować rosjan jak leci.

A to że kompletne zniszczenie i balkanizacja federacji rosyjskiej jest Rzeczypospolitej Polskiej na rękę jest rzeczą wiadomą od zawsze. Muscovia Delenda Est.
@Aammon: Mam bardzo podobne przemyślenia - jest jakąś tam miarą człowieka cywilizowanego, że potrafi powściągnąć gniew i zachować normy nawet gdy inni je lekceważą. Pamiętam, że aż mi się robiło niedobrze jak przy okazji kryzysu na granicy z Białorusią czytałem wykopków zaśmiewających się z idei polewania ludzi na granicy wodą. Od barbarzyństwa dzieli nas naprawdę cieniutka linia. Teraz te same, słusznie skądinąd, oburzone wykopki w ramach zwalczania barbarzyństwa proponują barbarzyństwo i
@Chodtok: wow, to tak daleko odpływasz. Jak nasze państwo będzie otwarcie wspierać mordowanie cywilów w Ukrainie, to wiedz, że pójdę protestować. Chociaż akurat mi się to w głowie nie mieści teraz, bo my nie jesteśmy już tymi barbarzyńcami co ruscy ( ͡° ͜ʖ ͡°). Porównanie więc kompletnie z pupy. Get help man!
oczywiście, że nie popieram


z tego co wiem to pis ciągle rządzi czyli ich nie obaliłeś

Widziałeś sondaże wśród ruskich na temat poparcia dla wojny?


widziałeś sondaże nt poparcia działań rządu w wiadomościach? (albo wyniki wyborów w polsce?)

@missioncritical:
@Chodtok:

z tego co wiem to pis ciągle rządzi czyli ich nie obaliłeś


no nie, jeszcze mi się nie udało. Co nie zmienia faktu, że ich nie popieram ( ͡° ͜ʖ ͡°)

widziałeś sondaże nt poparcia działań rządu w wiadomościach? (albo wyniki wyborów w polsce?)


@Chodtok: Wiadomości to nie jest zbyt rzetelne źródło informacji, jesteś tego świadom, tak? I dalej próbujesz porównywać sytuację gdzie jedna władza
no rosja to totalnie totalitarny reżim gdzie opozycję i nieprzychylnych dziennikarzy się po prostu morduje, krytykowanie działań rządu jest literalnie nielegalne i grozi za nie pała w łeb i 15 lat zsyłki na sybir, władza nie ma problemu ze zorganizowaniem ataku terrorystycznego na własnych obywateli w celach propagandowych, wybory prawdopodobnie są fałszowane, a wszelkie protesty brutalnie pacyfikowane (plus od zawsze, a nie od ledwie kilku lat, mają 100x gorszą propagandę niż tvpis