Wpis z mikrobloga

Siemanko
To nadeszła pora i na mnie w #chudnijzwykopem ale tez #chlo i #sleeve
Maksymalna waga: 162 kg (na zdjęciu po lewo) sierpień 2019
Listopad 2019 rozpoczęcie przygotować do rekawowej resekcji żołądka. Potem ze względu na pandemie ponad rok przerwy na różnych dietach. Ponowne rozpoczęcie przygotowań lipiec 2021. We wrześniu dostałem termin operacji na 14.02.22. Finalnie z racji covidu na oddziale operacja wykonana 17.02.22. Waga w dniu operacji 138.8 kg. Po operacji zero powikłań, codzienne pilnowanie 60g białka, 10k kroków i 1,5 l wody. Zmiana nawyków żywieniowych na te prawidłowe ale tez zmiana życia o 180 stopni. Dużo wyżej w hierarchii znalazł się sport. Waga w dniu dzisiejszym 101kg. Wzrost bez zmian 196cm. Są 2 rzeczy których zaluje - tego ze się tak zapuściłem i tego ze tak późno dowiedziałem się o CHirurgicznym Leczeniu Otyłości.
jakuba94 - Siemanko
To nadeszła pora i na mnie w #chudnijzwykopem ale tez #chlo i #sl...

źródło: comment_1657782135FWgYabzijnMDKX7a7zuuNZ.jpg

Pobierz
  • 51
@jakuba94: Jedz więcej białka i pij więcej wody, te wartości dotychczasowe powinieneś przynajmniej podwoić.

Chyba, ze tak nisko trzymane białko i woda to konsekwencja operacji, ale trudno mi znaleźć jakieś uzasadnienie 60 gram białka i butelki wody dziennie; szczególnie jak coś tam ćwiczysz.
@AVOIDME: To jest konsekwencja tego ze mój żołądek mieści teraz max 100-150g na posiłek. Te 60g na początku było ciężko ogarnąć bez odżywki a teraz myśle ze na luzaku dochodzę do 100 przy normalnym jedzeniu aczkolwiek dalej czasami pokonuje mnie kanapka sztuk 1. Jeżeli chodzi o picie to ta sama historia. Na początku max 1 łyk a teraz to już ze 3 wejdą.
@jakuba94: Ile jesz tłuszczy? Żołądek się rozciągnie? Bo przy takich kcal musisz dość rozsądnie programować makro żeby nie odbiło się na hormonach, o cardio tez raczej trudno. Tak myślałem, ze tego typu operacja to szereg konsekwencji.
@AVOIDME: Makro po operacji jest inne niż u „normalnego” człowieka - 50% białko, 25% warzywa/owoce, 25% węgli i kapka tłuszczy. Żołądek się rozciągnie i tylko ode mnie zależy jak bardzo. Co do hormonów to jestem pod stała kontrola lekarzy. Z ćwiczeń 2x w tygodniu rower po ~40km, 2x w tygodniu siłowy z trenerem i codziennie minimum 10k krokow
@AVOIDME: Na razie wszystkie wyniki w normie, są specjalne multiwitaminy wspierające po tej operacji z wyższym wchłanianiem. Gospodarka hormonalna tez była oceniana zarówno przez endokrynologa jak i chirurga który mnie operował. Niekoniecznie u wszystkich taka operacja wiąże się z niedoborami
@helga-von-klusken: Wszystko zależy od przygotowania do operacji, motywacji, historii człowieka. Jeżeli ktoś idzie na operacje tylko po to żeby schudnąć to wiadomo ze schudnie i nic nie zmieniając w życiu wróci znowu do swojej wagi. Jeżeli przepracuje problemy które miał w przeszłości, zmieni nawyki żywieniowe i zmieni tez swoje życie to taka operacja to wstęp do lepszego życia
@wyjechany: Dalej te dobre rzeczy mogę jeść. Tylko np zamiast 5 burgerów codziennie zjem sobie jednego na miesiąc. To nie jest tak ze po operacji przechodzimy na dietę bo chorym byłoby być na diecie do końca życia. Mamy ok. 1,5-2 lat na naukę nawyków żywieniowych od nowa.