Wpis z mikrobloga

Siemanko
To nadeszła pora i na mnie w #chudnijzwykopem ale tez #chlo i #sleeve
Maksymalna waga: 162 kg (na zdjęciu po lewo) sierpień 2019
Listopad 2019 rozpoczęcie przygotować do rekawowej resekcji żołądka. Potem ze względu na pandemie ponad rok przerwy na różnych dietach. Ponowne rozpoczęcie przygotowań lipiec 2021. We wrześniu dostałem termin operacji na 14.02.22. Finalnie z racji covidu na oddziale operacja wykonana 17.02.22. Waga w dniu operacji 138.8 kg. Po operacji zero powikłań, codzienne pilnowanie 60g białka, 10k kroków i 1,5 l wody. Zmiana nawyków żywieniowych na te prawidłowe ale tez zmiana życia o 180 stopni. Dużo wyżej w hierarchii znalazł się sport. Waga w dniu dzisiejszym 101kg. Wzrost bez zmian 196cm. Są 2 rzeczy których zaluje - tego ze się tak zapuściłem i tego ze tak późno dowiedziałem się o CHirurgicznym Leczeniu Otyłości.
jakuba94 - Siemanko
To nadeszła pora i na mnie w #chudnijzwykopem ale tez #chlo i #sl...

źródło: comment_1657782135FWgYabzijnMDKX7a7zuuNZ.jpg

Pobierz
  • 51
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jakuba94: Dlaczego operacja a nie dieta + ruch? Są do tego jakies wskazania?

Zasadniczo teraz i tak musisz trzymać zdrową dietę oraz dodać ruch więc zastanawia mnie czemu wolałeś(musiałeś?) się ciąć?
  • Odpowiedz
  • 0
@shikalukime: Dlatego ze dieta + ruch zawsze doprowadzały mnie do wagi ~138 i następował magiczny koniec chudnięcia. Pomimo deficytu i dużej ilości ruchu (ok 6-8k km na rowerze rocznie) waga stała. Powodem były moje choroby. Wiem ze większość z was powie ze to tak nie działa ale No u mnie nie wyszło
  • Odpowiedz
@AVOIDME: Gosciu, przestan doradzac czlowiekowi z zaciskiem na zoladku, przeciez nie masz o tym pojecia. Juz samo napisanie komus takiemu zeby jadl czegos wiecej czy pil wiecej jest komedia. Najpierw musi skonczyc terapie, potem bedzie zajmowal sie reszta. Na razie jego priorytet to zakonczenie terapii.
  • Odpowiedz
@r3pr3z3nt: Przecież napisałem w następnym komentarzu, ze to logiczne i zrozumiałe. Czytaj cała nitkę zanim zaczniesz się p-----------c, oszczędzisz sobie klikania w klawiaturę.
  • Odpowiedz
Kolega napisal w pierwszym poscie co zrobil, jednak nie powstrzymalo cie to przed doradzaniem. Kiedy ci wyjasnil ty dalej probujesz doradzac, sugerujac cos o gospodarce hormonalnej, a nie bierzesz pod uwage pozytywnych zmian w tej gospodarce z powodu utraty wagi. Nie doardzasz ziomkowi na silowni - mysle, ze sa lekarze ktorzy kontroluja jego stan i nie musisz im pomagac.
  • Odpowiedz
@r3pr3z3nt: W jaki sposób nie biorę pod uwagę profitów wynikających ze spadku wagi skoro napisałem ze i tak „wyjdzie na jego korzyść”, bo schudł. Przeczytaj dokładnie mój komentarz. I zdecydowanie nie doradzam od momentu, gdy napisał, ze jest pod kontrola lekarza. Raczej pytałem z czystej ciekawości, bo nie miałem pojęcia jaki jest szereg konsekwencji po takiej operacji.

Jeszcze rozumiem jakby OP się obruszyl, a nie losowy wykopek. Jasne, dalej jestem
  • Odpowiedz
@tomszczyk: Żeby leczyć otyłość nie wystarczy "jeść mniej i więcej się ruszać". Otyłość to choroba o złożonej etiologii, więc trzeba podejść do leczenia całościowo. Operacje bariatryczne są na chwilę obecną najbardziej skuteczną metodą leczenia otyłości olbrzymiej, a jednak wcale nie mała ilość pacjentów w kilka lat po odzyskuje większą część utraconego wagi czy wraca do kasy ciała sprzed operacji. Sam zabieg nie wystarczy. Same chęci pacjenta również. Za to kompleksowa
  • Odpowiedz
@jakuba94: nie wklejaj mi tu jakiegos szitu. ktos ci wmowil, ze jestes gruby bo jestes chory, a ty jako ze jestes zwyklym leniem to uwierzyles, bo tak ci bylo wygodniej. prawda jest jednak duzo prostrza. Jestes gruby, bo wpiedalasz wiecej niz potrzebuje twoj organizm. To sa podstawy matematyki. Zjesz 3 jednostki, organizm spala 2, wiec 1 leci na bebzon. O ile dzieci moga byc tuczone przez dziadkow i same nie
  • Odpowiedz
@jakuba94: Dodaj takie samo podsumowanie za rok. Wiele osób po operacji traci szybko wagę a po jakimś czasie nie tylko wracają do swojej poprzedniej wagi ale jeszcze bardziej się zapuszczają.
  • Odpowiedz