Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#supla na esp - kurde szukam i nie widzę... Podstawowa funkcjonalność " na oryginalnym firmware" #sonoff to itching/delay - ustawiany czas, po którym z automatu wyłącza się (wcześniej załączone przyciskiem czy z aplikacji) urządzenie...

W scenach i harmonogramach supli można ustawiać że o konkretnych godzinach ITP, ale jak zrobić prosty np automat schodowy, który na kazde naciśnięcie przycisku (lub wyzwolenie w inny sposób, np z sieci z innego włącznika, jako scena) włączy światło na ustawione np 20min i później wyłączy sam? #inteligentnydom inaczej kurde ...
  • 22
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@przemek_posp: dobra, już wiem.
Dodaje normalnie urządzenie, ale takie funkcjonalności zmieniam nie przez www/konfigurator konkretnego ESP, tylko po dodaniu go do chmury supli - w cloud supla i urządzenia - zmieniając ikonkę i rolę (z domyślnego "włącznik zasilania" na "włącznik światła", otwieranie bramy, rolety itp czy właśnie ... automat schodowy! po wybraniu którego nagle znikąd pojawia się pole ustawiania zwłoki czasowej wyłączenia....
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@przemek_posp: no i jednak to nie jest to, czego chce.

Potrzebuje timer, odliczający czas od załączenia (otwarcia, włączenia, czegokolwiek) danego ustrojstwa suplowego, i po zadanym czasie -, wyłączenia. Nie tylko kwestia włącznika światła (który można by ułatwić jako włącznik schodowy od biedy) ale klasyczny włącznik zasilania czy nawet otwarcie bramy ,- by się zamknęła po x czasu, jeśli nikt jej nie raczy zamknąć sam
@przemek_posp: no włąśnie, ja wiem że oni robią dobrą i ciężką robotę dla społeczności, i zyski z Zamela niekoniecznie to pokrywają, ale no kurde problemy/brakujące funkcjonalności/podstawowe funkcjonalności które były zgłaszane i których nie ma od czasów ~2016-2018r gdy to wchdziło - to tak trochę nietego.
Chciałbym wspierać lokalne PL projekty, wiele gratów mam z Zamela (choć mógłbym zlepić z tańszego chińczyka i wgrać suple) ale tak trochę to tentego, że kupujesz
@hrumque: i da się zrobić ta czasówkę ? Ja właśnie zaczynam montaż w rozdzielnicy, czasówka była by przydatna. Druga sprawa czy da się tak zrobić żeby jeden przycisk gasił kilka świateł ? ( Wszystkie w salonie)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@awdr: czasówkę da się zrobić - o ile wyjściem jest przekaźnik. Moduł on-off (przekaźnik) w supli ustawiasz jako "automat schodowy" czyli czasowy wyłącznik.
Potem zmieniasz nazwe z schodowki na swoją, i dajesz swoje ikonki (urządzenia włączonego i wyłączonego) by to wyglądało w apce sensownie.

Co do sterowania - możesz użyć modułu "samego przycisku" czyli tylko wejścia - jako "wyzwalacz akcji" i w supla-cloud ustawiasz jaka akcje on wyzwala - np właśnie
@hrumque: spoko, będę to męczył w niedługim czasie. Kurde ale chciałbym uzyskać taki efekt ze mam trzy przełączniki dzwonkowe (cześć podwójnych ) i ostatni czwarty zgasi wszystko co tymi trzema przełącznikami załączyłem
@hrumque: a jak w supla widoczny jest włącznik podwójny. Zastanawiam się czy lampy w salonie zrobić na podwójnych czy na pojedynczych. Kurde i teraz nie wiem jak lepiej.
@hrumque: dobra zalogowałem się do supli ( bawiłem się w to kiedyś ale odpuściłem z braku czasu )
obecnie mam sparowane 3 telefony i dostępy do wybranych przełączników (obecnie 5)
Mam kilka pytań da się tam stworzyć pokoje typu salon kuchnia itd ?
kurde nie mogę się tam odnaleźć po czasie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@awdr: tak, lokalizację tworzysz i przypisujesz urządzenie/funkcjonalność do danej lokalizacji.

Co prawda brakuje trochę hierarchizacji tych lokalizacji, jak ktoś ma np >1 dom pod suplą - bo jest (na razie) tylko płaska lista - można sobie po pomieszczeniach podzielić albo w samej nazwie np
dzialka-kuchnia
działka- taras
Dom-kuchnia
Dom-gazaz
Dom-costam

It'd - działa, ale jaknpodniazds lokalizacja masz ilestam device to robi się lista na 10 ekranów do przewijania i szukania. Na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
jak w supla widoczny jest włącznik podwójny.

@awdr: no niestety - przynajmniej na razie - każdy z kanałów jako jako osobne device-switch. Grupowanie device fizycznych w device zespolone wirtualne jeszcze nie jest zrobione - ale jest na liście todo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@awdr: zrób sobie nowe firmware przez współczesnego GG i wygraj przez www - narzędzia (najpierw wygrywasz pusty miniaturowy firmware, a z jego poziomu - docelowy)