Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Witajcie,

Mam pytanie, na ktore w sumie nie spodziewam sie, ze ktos odpowie, ale warto sprobowac.
Wydaje mi sie, ze probowalem juz wszystkiego na swoje problemy z nastrojem i popedem seksualnym. Zaczynajac od psychologow, psychiatrow (ci sa najlepsi co by sie nie dzialo ssri, a w gorszych stadiach pokoj bez klamek), zrobienia sobie wszystkich mozliwych badan zaczynajac od krwi, a konczac na przeswietleniach i usg wszystkiego (nie wiem po co). Jestem na etapie proby zwiekszenia #testosteron bo to jest jedyna rzecz, ktora w moich badaniach wyszla najgorzej (okolo 220). Probowalem Clomid, ktory troche otworzyl mi oczy, bo jak podskoczyl testosteron to zdecydowanie lepiej sie poczulem z tym, ze efekt trwal 2 tygodnie.
Stad moje pytanie :
Sa tutaj ludzie, ktorzy byli u endokrynologow/andrologow, ktorzy byli na tyle mili i koniec koncow przepisali testosteron. Czy ktos bylby rownie mily i podzielil sie wiedza kim sa Ci lekarze lub chociaz gdzie oni przyjmuja? Poniewaz mieszkam za granica potrzebuje miec dowod na to, ze to jest lek przepisany i mam na niego recepte, by moc go przewiezc przez granice.
#testosteron #sterydy #trt

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62ce9f2805b65ae0e40f56d7
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 12
OP: @antek_akrobata: To w zasadzie bylo to od czego zaczalem. Sen jest srebrem, a dieta zlotem jak to ktos kiedys powiedzial :) O podstawowe rzeczy zadbalem na samym poczatku i dalej staram sie jak moge utrzymac wszystko w ryzach
@Kaloryfe: @quintus: o tym mowie ... potrzebuje wlasnie kogos normalnego. Oni maja schemat ktorym ida i dwoch andrologow/endokrynologow u ktorych bylem zrobilo to samo. "Niski testosteron ? Hmmmm ...
@AVOIDME: To nie są wyścigi. TRT/HTZ niesie za sobą określone konsekwencje, kłóć się do końca życia to też nie przyjemność. Każdy normalny lekarz traktuje TRT/HTZ jako ostateczne rozwiązanie i będzie szukał przyczyn obniżonego testosteronu tym bardziej jeśli wcześniej z pacjentem wszystko było OK.
@quintus: Zgadzam się jednak ja jeszcze przed wizyta u endokrynologa byłem zdecydowane na taką formę leczenia i zdawałem sobie dość jasno sprawę z tego, że nie ma działających alternatyw. Istotną kwestia w moim przypadku był też wiek, bo jestem 30+, gdybym był młodszy też sprawa wyglądałaby inaczej.

Też byłem na monoterapii hcg/clomid, jasna sprawa.
Hcg/ clomid to raczej slaba alternatywa dla HTZ i stabilnego samopoczucia na codzien, aczkolwiek jesli komus zalezy na „reprodukcji” w najblizszym czasie lekarze czesto obierują pewną drogę jesli chodzi o podbicie poziomow, a TRT/ htz jest ostatecznością dla wiekszosci z powodu procedur utowarzystwa andrologicznego/ urologicznego w Polsce, monoterapia HCG da efekt podobno dla wieku osob co HTZ ale nje stosuje się jej „stale” w późniejszym okresie wskazaniem jest przejscie na TRT, dla
W Polsce jesteśmy 10 lat medycznie za USA, na medycynie nie uczy się w kwestii TRT za dużo. Ale jest kilka lekarzy w kraju, ktorzy specjalizują się w temacie