Wpis z mikrobloga

w normalnym cywilizowanym kraju l4 nie jest drugim urlopem.


@EtaCarinae: Racja. Tylko ze w normalnym kraju pracodawca woli miec jednego pracownika na L4 a nie za chwile 50% zalogi na L4 bo jeden gamon przyszedl chory i pozarazal wszystkich wokol.

Jesli zas chodzi o samo lewe l4. Jestem daleki od bronienia lekarzy (mam o nich malo pochlebne zdanie) ale czasem nie maja za bardzo wyjscia.

Jakbym chcial to z biegu dostane
Jakbym chcial to z biegu dostane L4. Pojde do rodzinnego, powiem ze sie walnalem w kolano i boli (kolana mam po operacji i kazdy uraz teraz boli - lekarz to wie)

I co ma zrobic rodzinny? Wypisze skierowanie do ortopedy i da L4.


@gorzki99: mam astmę, skoliozę, mógłbym zamknąć b2b, zapisać się do roboty w amazonie i cały rok na l4 siedzieć na dobrą sprawę i mieć #!$%@?...

w sumie to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@s---k: mojego znajomego wysyłali do lekarza, bo twierdzili, że powinien o kręgosłup zadbać, z racji tego, że pracował fizycznie. I miał zwolnienie lekarskie co parę miesięcy na kręgosłup, bo go sami tam wysyłali ()
Może Niemcy wola żeby ktoś sobie odsapnął przez tydzień niż żeby dostał przepukliny
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gorzki99: "lewe l4" będą zawsze, bo jak można sprawdzić, czy ktoś może pracować? Boli mnie głowa/noga/ręka/kręgosłup/żołądek. No boli i tyle, lekarz powinien dać zwolnienie, bo nie jest od decydowania o tym, czy boli wystarczająco czy jeszcze nie.
U mnie kiedyś był lekarz na zastępstwie za rodzinnego. Brat poszedł na początku przeziębienia, żeby mu dali zwolnienie na 3 dni, nie dostał, bo "tam nic nie ma, przejdzie samo". W kolejnym tygodniu już