Wpis z mikrobloga

Ile można wrzucać tego idiotycznego mema xD
Gdy kupujesz samochód bardzo łatwo stracić wielkie pieniądze, pojazd może być potwornie awaryjny i kosztowny w utrzymaniu. Żeby to wykryć warto spytać mechanika/szwagra, warto sprawdzać. Możesz kupić samochód tani w utrzymaniu, mało palący, biorący olej itd.
A jakie pole manewru masz przy kredycie hipotecznym? Poszczególne oferty różnią się pierdołami w stylu 0.5% marży albo niższymi opłatami za jakieś operację. No możesz ze szklaną kulą zgadywać czy stałe stopy ci się opłacą czy nie, tyle.
Nieważne czy ktoś jest doktorem ekonomii i wie wszystko o Wiborze czy jest kasjerem i nie odróżnia popytu od podaży: ich rata będzie identyczna.
#kredythipoteczny #nieruchomosci
Cierniostwor - Ile można wrzucać tego idiotycznego mema xD 
Gdy kupujesz samochód bar...

źródło: comment_16576905817HiKgUlP5ixfmLpciqQi9f.jpg

Pobierz
  • 93
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@WhiskeyIHaze nadplacalem jak były niskie chyba tyle samo nadplacilem co spłaciłem kapitału xD Najpierw państwo zmieniło zasady na korzystne dla banków zwiększając ich zyski o ponad 100 procent jednocześnie nie wymagając od banków stałej stopy na cały czas kredytu lub chociaż na średni czas spłaty hipoteki czyli 12 lat xd W Polsce banki mają Eldorado- jak rozumiem mają pójść tam gdzie zyski są niższe prawda?

Nie wiem jak Ty ją pójdę
  • Odpowiedz
Najpierw państwo zmieniło zasady na korzystne dla banków zwiększając ich zyski o ponad 100 procent


@KakaowyTaboret: kiedy zrobiono coś takiego? bo chyba nie chcesz mi powiedzieć, że podniesienie stóp, to zmiana reguł gry xd Gdyby ludzie nie brali kredytów na zmienną i truli, tak jak teraz że rata duża i banki złe, to pewnie by coś takiego wprowadzono. Sam piszesz, że wolałbyś większe zarobki i mniejsze ryzyko.
natomiast taka zmiana
  • Odpowiedz
@niochland: bo demokracja to rzady większości i większość nie da sobie zrobić krzywdy, szczególnie jak może wykupić winy kosztem mniejszości - i to rozumie kazdy dobry polityk a wam jest ciężko pojąć xD

I tak w pętli problemy społeczno ekonomiczne w Polsce wyglądają tak
- rząd wali w c---a i żeby nie dawać pieniędzy z budżetu zostawia jakaś część życia Polakowi do zaspokojenia przez super rynkowe rozwiązanie - żłobki i przedszkola, kredyty frankowe, na zmienna stope itp
- otoczenie prawne jest oczywiście c-----e plus sądy orzekają " he he nie czytali głupi polacy, płacić czeba dla pana żyda"
- problem społeczny narasta i
  • Odpowiedz
@WhiskeyIHaze nie zawsze były dostępne kredyty na stałe stopę to dość nowy wynalazek. A słowa Glapy że nie będzie podwyżek stóp to działanie na korzyść banków xD

Czyli Twoim zdaniem taka ustawa doprowadzi do odpływu kapitału? Wątpię bo tam gdzie ona wpływa na sektor gospodarki to ten sektor ma Eladorado.

O wiele gorszy jest polski ład a nie widzę odwrotu kapitału.
  • Odpowiedz
nie zawsze były dostępne kredyty na stałe stopę to dość nowy wynalazek.


@KakaowyTaboret: no nie wiem czy taki nowy. Chyba, że mówisz o Polsce to może tak być.

A słowa Glapy że nie będzie podwyżek stóp to działanie na korzyść banków
  • Odpowiedz
Prezes Banku Centralnego wybierany jako niby specjalista to powinien być ktoś inny niż polityk wybierany w wyborach. Ale jasne wina ludzi, że dali się oszukać Glapińskiemu xD


@KakaowyTaboret: ty masz 13 lat i czapeczkę z śmigłem, że wierzysz tym populistom? Przecież oni sami otwarcie się przyznali, że nie zatrudniają specjalistów bo oni robią tak jak powinno być a nie tak jak chce partia xd

tak w Polsce nowy i do niedawna tylko na 5 lat a maksymalnie jest na 10 xD całe ryzyko jest po stronie kredytobiorcy w tym kraju
  • Odpowiedz
prawda, trzeba brać ile dają, podpisywać i o nic nie pytać.


@mookie: rzeczywiście, ta fala wyprzedaży nieruchomości jest najlepszym dowodem, że te wszystkie kredyty pod korek to nie da zwykle marzenia wykopków. Nic a nic.
  • Odpowiedz