Wpis z mikrobloga

Ile można wrzucać tego idiotycznego mema xD
Gdy kupujesz samochód bardzo łatwo stracić wielkie pieniądze, pojazd może być potwornie awaryjny i kosztowny w utrzymaniu. Żeby to wykryć warto spytać mechanika/szwagra, warto sprawdzać. Możesz kupić samochód tani w utrzymaniu, mało palący, biorący olej itd.
A jakie pole manewru masz przy kredycie hipotecznym? Poszczególne oferty różnią się pierdołami w stylu 0.5% marży albo niższymi opłatami za jakieś operację. No możesz ze szklaną kulą zgadywać czy stałe stopy ci się opłacą czy nie, tyle.
Nieważne czy ktoś jest doktorem ekonomii i wie wszystko o Wiborze czy jest kasjerem i nie odróżnia popytu od podaży: ich rata będzie identyczna.
#kredythipoteczny #nieruchomosci
Cierniostwor - Ile można wrzucać tego idiotycznego mema xD 
Gdy kupujesz samochód bar...

źródło: comment_16576905817HiKgUlP5ixfmLpciqQi9f.jpg

Pobierz
  • 93
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@KakaowyTaboret:

przewidz pandemię wojnę, kłamstwa szefa NBP i szybki wzrost stop procentowych.


Zapomniałeś dodać, że możesz wziąć kredyt tylko jak zarabiasz minimum 20 koła na rękę a rata będzie wynosiła max 1500 już po najwyższej podwyżce stóp w historii. Inaczej jesteś niewyedukowanym ekonomicznie debilem, który odpowiada za biedę wykopków i sytuację gospodarczą w kraju ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@koniecswiatajestbliski: masz rację zapomniałem, ale pewnie rzeczy które trzeba przyjąć jest o wiele, wiele, wiele więcej.

No i głównie kredyciarze odpowiadają za inflacje i są jej winni- o tym nie możemy zapominać. Za to prezes NBP kłamiący z mównicy to nic takiego i każdy powinien przewidzieć, że kłamie i będzie postępował inaczej.
  • Odpowiedz
@Cierniostwor: mem jest właśnie bardzo dobry, jak kuzyni powiedzieli ostatnio na imieninach u ciotki na jakich warunkach wzięli kredyt to co drugi im mówił że to zła oferta i że ich na to nie stać.

Do tego sam fakt że kupili dziurę w ziemi i zarabiają niewiele.

O finansach należy rozmawiać. A nie najpierw dumne "moje pieniądze moja sprawa" a później "rodzino pomóż".
  • Odpowiedz
@KakaowyTaboret: tu kredyciarz, napędziłem inflacje a kredyt zamrozilem na stalej stopie na 4% wiec ostro mi sie dewauluje - gotowkowicze natomiast dostali 15+ % inflacje na ktora sie nie zabezpieczyli a powinni jak kredyciarz przewidziec wszystko i kupic cos indeksowane inflacja i teraz placza na wykopie ze to wina kredyciarzy
kto madry a kto glupi jednak według waszej logiki xD?
  • Odpowiedz
Ile można wrzucać tego idiotycznego mema xD


@Cierniostwor: A dla mnie nie jest idiotyczny bo pokazuje głupotę niektórych ludzi, którzy nie wiedzieli z czym wiąże się branie kredytu w Polsce. Wy po prostu tego mema nie rozumiecie, nawet jest podane, że chodzi o wibior, jak byk napisana zmienna stopa procentowa. Waszą obroną na ten mem jest pisanie "to daj mi kredyt na stałej stopie, ile razy mam przeczytać umowę aby
  • Odpowiedz
przewidz pandemię wojnę


@KakaowyTaboret: ojoj pandemia i wojna chlip chlip
Kiedy dostanę zwrot za 2% straty na giełdzie? Spowodowane wojną oczywiście

Zwalanie winy na wszystkich wokół, a nie na siebie jest główną cechą nieudaczników
  • Odpowiedz
ojoj pandemia i wojna chlip chlip

Kiedy dostanę zwrot za 2% straty na giełdzie? Spowodowane wojną oczywiście


@niochland:

Czy ja mówię o jakimś zwrocie xD Tylko śmieję się z wykopków dla których każdy powinien przewidzieć wszystko 10x lepiej niż analitycy bo inaczej to kredyciarz pod korek i
  • Odpowiedz
@Cierniostwor: k---a w nieskończoność bo p0lak myśli najdalej do 12 godzin w przód kurła złodzieje chcą mnie oszukać na gruzie za 8 tysięcy a z kredytem na 900 lat to wiadomo jakoś to będzie hehe
  • Odpowiedz
tu kredyciarz, napędziłem inflacje a kredyt zamrozilem na stalej stopie na 4% wiec ostro mi sie dewauluje - gotowkowicze natomiast dostali 15+ % inflacje na ktora sie nie zabezpieczyli a powinni jak kredyciarz przewidziec wszystko i kupic cos indeksowane inflacja i teraz placza na wykopie ze to wina kredyciarzy

kto madry a kto glupi jednak według waszej logiki xD?


@madryinaczej:

pytaj się spadkowiczów, ja mam raczej w dupie kupiłem mieszkanie bo najem mnie wkurzał, podnieśli mi ceny wynajmu i nie chciałem w przypadku skończenia wynajmu po raz kolejny szukać żlobka już jezdzic z dzieciakiem przez całe miasto zamiast mieć wszystko pod ręką (żłobek 500 metrów, apteka 150,
  • Odpowiedz
bo p0lak myśli najdalej do 12 godzin w przód kurła złodzieje chcą mnie oszukać na gruzie za 8 tysięcy a z kredytem na 900 lat to wiadomo jakoś to będzie hehe


@Mlucek:

takich p0laków wymyslili sobie spadkowicze xD nie mówię, że się nie trafiają, ale spora część z screenów zamieszczanych na tagu #kredythipoteczny to zwykłe fejki bo jakbym nie liczył to część liczb ze screenów była niemożliwa dla
  • Odpowiedz
@KakaowyTaboret: Nadal nie dostałem odpowiedzi na pytanie to zadam je inaczej: dlaczego osoby z kredytem mają mieć jakieś wakacje kredytowe, a osoby inwestujące na giełdzie mogą mieć co najwyżej chvja w dupie? Dlaczego inwestorzy nie dostają 75% zwrotu za straty? Są gorsi od kredyciarzy?
Dlaczego przedsiębiorcy nie mogą mieć odroczonych lat leasingu o 12 miesięcy?

Inflacja dotyka jedynie kredyciarzy? Kredyciarze to nowi górnicy? Emeryci?
  • Odpowiedz
: dlaczego osoby z kredytem mają mieć jakieś wakacje kredytowe, a osoby inwestujące na giełdzie mogą mieć co najwyżej chvja w dupie? Dlaczego inwestorzy nie dostają 75% zwrotu za straty? Są gorsi od kredyciarzy?

Dlaczego przedsiębiorcy nie mogą mieć odroczonych lat leasingu o 12 miesięcy?

Inflacja dotyka jedynie kredyciarzy? Kredyciarze to nowi górnicy? Emeryci?


@niochland
  • Odpowiedz
@KakaowyTaboret: Wojna nieco przyspieszyła sprawy, ale powodem inflacji jest gigantyczny dodruk w 2020/21. To było proste pytanie: jakim cudem zamknięcie gospodarki nie wywołało gigantycznego kryzysu? Jak to możliwe, że były w tym czasie takie wzrosty na giełdach? Inflacja. No i teraz pytanie jak się gasi inflację? O gigantycznym dodruku i szykującej się inflacji trąbiono już wtedy. I z Glapy śmiano się już rok temu, kiedy było widać co się święci,
  • Odpowiedz
Wojna nieco przyspieszyła sprawy, ale powodem inflacji jest gigantyczny dodruk w 2020/21. To było proste pytanie: jakim cudem zamknięcie gospodarki nie wywołało gigantycznego kryzysu? Jak to możliwe, że były w tym czasie takie wzrosty na giełdach? Inflacja.


@Nemrod:

i dlatego ktoś kto się martwił czytał na necie i trafiał na artykuły, że np wzrost stóp dopiero w roku 2023 a do tego czasu mógł myśleć, że dostanie podwyżkę i spłaci część kapitału co obniży odsetki (sam przez jakiś czas ścigałem się z NBP czy zdąże nadpłacać tyle by płacić ciągle taką samą ratę
  • Odpowiedz