Wpis z mikrobloga

Ile można wrzucać tego idiotycznego mema xD
Gdy kupujesz samochód bardzo łatwo stracić wielkie pieniądze, pojazd może być potwornie awaryjny i kosztowny w utrzymaniu. Żeby to wykryć warto spytać mechanika/szwagra, warto sprawdzać. Możesz kupić samochód tani w utrzymaniu, mało palący, biorący olej itd.
A jakie pole manewru masz przy kredycie hipotecznym? Poszczególne oferty różnią się pierdołami w stylu 0.5% marży albo niższymi opłatami za jakieś operację. No możesz ze szklaną kulą zgadywać czy stałe stopy ci się opłacą czy nie, tyle.
Nieważne czy ktoś jest doktorem ekonomii i wie wszystko o Wiborze czy jest kasjerem i nie odróżnia popytu od podaży: ich rata będzie identyczna.
#kredythipoteczny #nieruchomosci
Cierniostwor - Ile można wrzucać tego idiotycznego mema xD 
Gdy kupujesz samochód bar...

źródło: comment_16576905817HiKgUlP5ixfmLpciqQi9f.jpg

Pobierz
  • 93
  • Odpowiedz
wojny i pandemii nikt poza ekspertami nie przewidzi, dlatego to wyłaczyłem w cytacie


@Leniek:

a to wojna i pandemia najbardziej wpłynęły na podnoszenie stóp i inflacje. Myślę, że mało kto przewidział, że kilka miesięcy po zapewnieniu przez prezesa NBP, że podwyżek stóp nie będzie będą i to tak bardzo dynamiczne ¯\_(ツ)_/¯

Ty może ponosisz konsekwencje, a może nie. Ale kto załadował sie po same jaja w kredyt na zmiennej wierząc w
KakaowyTaboret - > wojny i pandemii nikt poza ekspertami nie przewidzi, dlatego to wy...

źródło: comment_1657694026yjBrYCVxx0V0KVLipiXLqx.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Myślę, że mało kto przewidział, że kilka miesięcy po zapewnieniu przez prezesa NBP, że podwyżek stóp nie będzie będą i to tak bardzo dynamiczne


@KakaowyTaboret: tak, wielu polaków to debile

Myślę, że powinno się porównywać koszt wynajmu z kosztem kredytu


@KakaowyTaboret: to że wynajmujący tak samo dostaną po dupie to pisałem juz nie raz, od cholery mieszkań pod wynajem jest na kredyt i koszty stóp zostaną przerzucone na wynajmujących .
  • Odpowiedz
tak, wielu polaków to debile


@Leniek:

xDDDD

Jak chcesz coś porównywać w kontekście przewidywania podwyżek stóp to porównaj koszty kredytu na WIborze z kosztem kredytu który przeszedł z WIBOR na czasowo stałe w momencie zbicia stóp na 0% - to był ruch który każdy inteligentny człowiek powinien wykonać


@Leniek:

Czyli jak pisałem by @Leniek się nie czepiał trzeba być lepszym analitykiem niż analitycy ekonomiczni. No i pewnie trzeba być lepszym
  • Odpowiedz
Mam wrażenie, że najwięcej o kredytach i o problemach z kredytami wypowiadają się Mick i Pastibox oraz kilku innych spadkowiczów xD


@KakaowyTaboret: słuszne z resztą, ja ani nie jestem spadkowiczem bo nieruchomości mam już dość, ani nie ładuje po same jaja w beton.

trzeba być lepszym analitykiem niż analitycy ekonomiczni.


@KakaowyTaboret: Uwaga załaczam strasznie skomplikowana analizę, zeby ją zrozuieć trzeba mieć >140IQ
Leniek - > Mam wrażenie, że najwięcej o kredytach i o problemach z kredytami wypowiad...

źródło: comment_1657695005r9cv3JBPLRIE2Kih58ID5Y.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
A porównałem koszt wynajmu z kosztem kredytu- jak widać wielu kredyciarzom się to opłaciło wbrew zaklinaniu rzeczywistości przez WKP Investments :)


@KakaowyTaboret: Nie masz co porównywać kredyciarza do lokatora, bo w polskich realiach wynajmujący zawsze płaci więcej.

porównaj mądre decyzje kredytowe, do załadowania się w WIBOR i podejścia jakoś to będzie
  • Odpowiedz
@KakaowyTaboret: Ale na tym polega właśnie planowanie, że przygotowujesz się też na nieprzyjemne rzeczy. Np. "a kto mógł przewidzieć, że będziesz miał wypadek albo ciężką chorobę". No nikt... ale czy to cię zwalnia z brania tego pod uwagę jak bierzesz kredyt na pół życia? ¯\_(ツ)_/¯ Wypadki losowe też trzeba brać pod uwagę a nie zachowywać się jak imbecyl i po prostu huraaaaa i do przodu no ale ludzie tak robią.
  • Odpowiedz
Uwaga załaczam strasznie skomplikowana analizę, zeby ją zrozuieć trzeba mieć >140IQ


@Leniek:

Czyli jak pisałem lepszym analitykiem niż analitycy ekonomiczni byś się nie czepiał xD Z ciekawości- w przypadku budowlanki, mechaniki, medycyny, farmacji, prawa pracy, żywności i setek innych rzeczy też wymagasz od wszystkich by nie słuchali ekspertów, analityków tylko sami robili analizy, a tych którzy będą mieć takie same wnioski jak analitycy lub mechanicy wyzywasz od debili, że mogli wiedzieć
  • Odpowiedz
Nieważne czy ktoś jest doktorem ekonomii i wie wszystko o Wiborze czy jest kasjerem i nie odróżnia popytu od podaży: ich rata będzie identyczna.


@Cierniostwor: tylko, że doktor ekonomii bedzie w stanie realnie ocenic sytuacje i dokonac wyboru kredytu na kwote, jaka bedzie w stanie splacic, tymczasem typowy mariuszek bioracy hipoteke bierze ile daja i potem płacze że rata wysoka i państwo pomóż
  • Odpowiedz
  • 3
@KakaowyTaboret

przewidz pandemię wojnę, kłamstwa szefa NBP i szybki wzrost stop procentowych.

A nawet jak przewidziałes to mogłeś wziąć kredyt na stałą stopę w 2017 na 5 lat i akurat teraz się skończył xD


Żyj w clown world, w państwie z kartonu rządzonym przez nieudaczników Sasinów, Glapińskich, Obajtków. Zadłużaj sie po kule ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Ale na tym polega właśnie planowanie, że przygotowujesz się też na nieprzyjemne rzeczy. Np. "a kto mógł przewidzieć, że będziesz miał wypadek albo ciężką chorobę". No nikt... ale czy to cię zwalnia z brania tego pod uwagę jak bierzesz kredyt na pół życia? ¯_(ツ)/¯ Wypadki losowe też trzeba brać pod uwagę a nie zachowywać się jak imbecyl i po prostu huraaaaa i do przodu no ale ludzie tak robią.


@GodEmperorWasRight:
  • Odpowiedz
Żyj w clown world, w państwie z kartonu rządzonym przez nieudaczników Sasinów, Glapińskich, Obajtków. Zadłużaj sie po kule ¯\(ツ)/¯


@mookie:

Nie wiem ile to po kule, ale wielu z tych co brali kredyt w pandemii płaci obecnie mniej za kredyt niż by płacili za wynajem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
od nikogo nic nie wymagam, niech płacą i płaczą, jakoś to bedzie xD


@Leniek:

xD czyli jak lekarz Ci #!$%@? diagnoze, mechanik samochód, farmaceuta da Ci leki które wchodzą w interakcje a dietetyk doprowadzi do rozwalenia nerek- też powiesz- będę płakał i się leczył i jakoś to będzie xD
  • Odpowiedz
e


@Leniek:

czyli według Ciebie trzeba być lepszym lekarzem niz lekarzem, lepszym farmaceutą niż farmaceuci lepszym mechanikiem niż mechanicy i lepszym analitykiem kredytowym niż analitycy kredytowi i lepszym ekonomistą niż ekonomiści xD

Jak rozumiem dokładnie taki jesteś xD
  • Odpowiedz
@KakaowyTaboret: nie trzeba, ale jeśli na zapalenie płuc lekarz zaleca Ci voltaren, a mechanik sugeruje wymianę obu skrzyń biegów to nalezy iść za ekspercką analizą.

also, traktowanie standupu glapy jako ciała eksperckiego xD
  • Odpowiedz