Wpis z mikrobloga

Ile można wrzucać tego idiotycznego mema xD
Gdy kupujesz samochód bardzo łatwo stracić wielkie pieniądze, pojazd może być potwornie awaryjny i kosztowny w utrzymaniu. Żeby to wykryć warto spytać mechanika/szwagra, warto sprawdzać. Możesz kupić samochód tani w utrzymaniu, mało palący, biorący olej itd.
A jakie pole manewru masz przy kredycie hipotecznym? Poszczególne oferty różnią się pierdołami w stylu 0.5% marży albo niższymi opłatami za jakieś operację. No możesz ze szklaną kulą zgadywać czy stałe stopy ci się opłacą czy nie, tyle.
Nieważne czy ktoś jest doktorem ekonomii i wie wszystko o Wiborze czy jest kasjerem i nie odróżnia popytu od podaży: ich rata będzie identyczna.
#kredythipoteczny #nieruchomosci
źródło: comment_16576905817HiKgUlP5ixfmLpciqQi9f.jpg
  • 93
ojoj pandemia i wojna chlip chlip

Kiedy dostanę zwrot za 2% straty na giełdzie? Spowodowane wojną oczywiście


@niochland:

Czy ja mówię o jakimś zwrocie xD Tylko śmieję się z wykopków dla których każdy powinien przewidzieć wszystko 10x lepiej niż analitycy bo inaczej to kredyciarz pod korek i debil xD

Zwalanie winy na wszystkich wokół, a nie na siebie jest główną cechą nieudaczników


@niochland:

Pijesz do mnie? xD Ale widzę, że
tu kredyciarz, napędziłem inflacje a kredyt zamrozilem na stalej stopie na 4% wiec ostro mi sie dewauluje - gotowkowicze natomiast dostali 15+ % inflacje na ktora sie nie zabezpieczyli a powinni jak kredyciarz przewidziec wszystko i kupic cos indeksowane inflacja i teraz placza na wykopie ze to wina kredyciarzy

kto madry a kto glupi jednak według waszej logiki xD?


@madryinaczej:

pytaj się spadkowiczów, ja mam raczej w dupie kupiłem mieszkanie bo
bo p0lak myśli najdalej do 12 godzin w przód kurła złodzieje chcą mnie oszukać na gruzie za 8 tysięcy a z kredytem na 900 lat to wiadomo jakoś to będzie hehe


@Mlucek:

takich p0laków wymyslili sobie spadkowicze xD nie mówię, że się nie trafiają, ale spora część z screenów zamieszczanych na tagu #kredythipoteczny to zwykłe fejki bo jakbym nie liczył to część liczb ze screenów była niemożliwa dla wibor 3m, 6m
@KakaowyTaboret: Nadal nie dostałem odpowiedzi na pytanie to zadam je inaczej: dlaczego osoby z kredytem mają mieć jakieś wakacje kredytowe, a osoby inwestujące na giełdzie mogą mieć co najwyżej chvja w dupie? Dlaczego inwestorzy nie dostają 75% zwrotu za straty? Są gorsi od kredyciarzy?
Dlaczego przedsiębiorcy nie mogą mieć odroczonych lat leasingu o 12 miesięcy?

Inflacja dotyka jedynie kredyciarzy? Kredyciarze to nowi górnicy? Emeryci?
: dlaczego osoby z kredytem mają mieć jakieś wakacje kredytowe, a osoby inwestujące na giełdzie mogą mieć co najwyżej chvja w dupie? Dlaczego inwestorzy nie dostają 75% zwrotu za straty? Są gorsi od kredyciarzy?

Dlaczego przedsiębiorcy nie mogą mieć odroczonych lat leasingu o 12 miesięcy?

Inflacja dotyka jedynie kredyciarzy? Kredyciarze to nowi górnicy? Emeryci?


@niochland:

Pytaj się rządu a nie #!$%@? mnie xD Wiem, że inflacja dotyczy najbardziej kredyciarzy i to
@KakaowyTaboret: Wojna nieco przyspieszyła sprawy, ale powodem inflacji jest gigantyczny dodruk w 2020/21. To było proste pytanie: jakim cudem zamknięcie gospodarki nie wywołało gigantycznego kryzysu? Jak to możliwe, że były w tym czasie takie wzrosty na giełdach? Inflacja. No i teraz pytanie jak się gasi inflację? O gigantycznym dodruku i szykującej się inflacji trąbiono już wtedy. I z Glapy śmiano się już rok temu, kiedy było widać co się święci, a
Wojna nieco przyspieszyła sprawy, ale powodem inflacji jest gigantyczny dodruk w 2020/21. To było proste pytanie: jakim cudem zamknięcie gospodarki nie wywołało gigantycznego kryzysu? Jak to możliwe, że były w tym czasie takie wzrosty na giełdach? Inflacja.


@Nemrod:

i dlatego ktoś kto się martwił czytał na necie i trafiał na artykuły, że np wzrost stóp dopiero w roku 2023 a do tego czasu mógł myśleć, że dostanie podwyżkę i spłaci część
No jak bierzesz na 30 lat na zmiennej i to pod korek, to lepiej żebyś się kurna nie pomylił, bo cię zmiecie z planszy.

W 1992 biorąc kredyt na 20 lat załapałbyś się na dwa krachy, a co dopiero na 30 xD


@tellet:

większość kredytów jest branych chyba na 25 lat, a spłacanych w 12,5 (raczej dużo się nie pomyliłem) nie wiem czym dla wykopków jest pod korek xD

Wbrew radom
W 2017 nie było kredytów na stała

Cieszę się że mogłem pomóc


@kaaban:

oferta PKO z roku 2017: https://www.pkobh.pl/media_files/dad28dea-e704-4730-9f45-c9b6fcf6f46d.pdf a dokładnie z 22 lipca 2017

Fragment artykułu z roku 2017:

Ten segment rynku kredytowego nie jest u nas popularny. Daleko nam do zachodnich rynków, gdzie takie finansowanie zakupu nieruchomości dominuje. W końcu 2016 r. w portfelach banków było tylko 4,2 tys. takich hipotek o wartości nieco ponad 700 mln zł, a
@Cierniostwor: @KakaowyTaboret: po prostu kupując gruza na dojazdy do pracy Polak rozumie, że go ledwo stać na samochód. Więc szuka miesiącami okazji, bo wie, że jest biedny i nie stać go na samochód więc szuka czegoś co niemal nie istnieje.

A z mieszkaniem dalej jest tak samo biedny ale '#!$%@? ja musza gdzieś mieszkać'.
A z mieszkaniem dalej jest tak samo biedny ale '#!$%@? ja musza gdzieś mieszkać'.


@JimNH777:

samochodu też potrzebuje (albo nie) czyli samochód nie jest niezbędny do życia (zwłaszcza dla osób w dużym mieście gdzie mieszkania najdroższe i oczywiscie dla części jest niezbędny) ale mieszkanie jest już niezbędne chyba, że woli spać z dziećmi pod mostem lub w kanalizacji.

Mieszkania też często szuka się miesiącami ( ͡° ʖ̯ ͡°
chyba, że woli spać z dziećmi pod mostem


@KakaowyTaboret: no własnie tak. Część ludzi będzie mieszkać u teściów, część nie stać na dzieci, a część zostanie bezdomnymi. Nie cieszy mnie to wcale, ale Polak nie myśli, że go nie stać na dzieci tylko 'pan Bóg dał dzieci to da na dzieci'. O takich rzeczach jak wylądowanie na bruku to wcale.

Oczywiście, że większości ludzi z kredytami nie grozi bezdomność, ale to
no własnie tak. Część ludzi będzie mieszkać u teściów, część nie stać na dzieci, a część zostanie bezdomnymi. Nie cieszy mnie to wcale, ale Polak nie myśli, że go nie stać na dzieci tylko 'pan Bóg dał dzieci to da na dzieci'. O takich rzeczach jak wylądowanie na bruku to wcale.


@JimNH777:

dlatego średni okres brania kredytu to było 25 lat, a czas spłaty 12,5 roku. Takich Polaków to sobie głównie
@Cierniostwor: Trochę w tym memie jest prawdy. Ludzie trzymają lata pieniądze na lokatach, a jak jest jakiś zajebisty fundusz, z którego można w każdej chwili wypłacić i który pracuje 15% rocznie przez ostatnie 5 lat to nie chcą, bo możliwa strata. Ale kredyt na 30 lat walutowy, gdzie w każdej chwili może coś jebnąć, waluta pójść w górę i nie mogą się z niego wycofać, to chętnie biorą.
I tak się
nom, wystarczyloby, zeby stopy wystrzelily 2 lata pozniej,


@rimyi: jasne, dodruk hajsu i stopy na 0% przy lockdownach to zbyt słaby sygnał zbliżających się podwyżek stóp

( ͡° ͜ʖ ͡°)

dlaczego osoby z kredytem mają mieć jakieś wakacje kredytowe, a osoby inwestujące na giełdzie mogą mieć co najwyżej chvja w dupie?


@niochland: Bo osoby które maja problem ze spłata kredytu to elektorat ( ͡° ͜
Do tego czytając w 2021 analityków, a nawet słuchając prezesa NBP można było podejrzewać, że niskie stopy zostaną jeszcze minimum kilka miesięcy.


@KakaowyTaboret: wziąłeś kredyt na kilka miesięcy czy lat? co to za różnica czy stopy podniesiono by teraz czy za 4 miesiące? i tak sporo osób byłoby w dupie bo nie myśleli o tym co robią. Dlaczego ja nie dostanę odroczenia raty kredytu inwestycyjnego?
Czy jeśli weszłaby ustawa "wakacje pensjowe"
@WhiskeyIHaze

To ze gdyby stopy wzrosły za rok miałbym spłacone o kilka procent kapitału więcej xD

A czemu nie dostaniesz odroczenia? Pytaj Dudy ja serio nie wiem a ciągle ktoś o to pyta xd

Spodobała mi się część z wakacjami pensjowymi- ale kiepska analogia bo bank nie musi mieć pieniędzy które pożycza ( )

W takiej sytuacji gdy mając 35000 pożyczam Ci 350 000 a Ty w
@KakaowyTaboret: mogłeś nadpłacać jak były niskie też być miał kilka procent mniej xd
Ale co z tego, że bank tych pieniędzy nie musi mieć? zmiana zasad gry jest dokładnie taka sama w jednej i drugiej sytuacji. Podpisaliśmy umowę a potem ja zmieniam jej warunki na bardziej korzystne dla mnie i ty nie możesz nic tym zrobić. Jak się skończy umowa to będziesz chciał podpisać następną czy pójdziesz do pracy gdzieś, gdzie
@WhiskeyIHaze nadplacalem jak były niskie chyba tyle samo nadplacilem co spłaciłem kapitału xD Najpierw państwo zmieniło zasady na korzystne dla banków zwiększając ich zyski o ponad 100 procent jednocześnie nie wymagając od banków stałej stopy na cały czas kredytu lub chociaż na średni czas spłaty hipoteki czyli 12 lat xd W Polsce banki mają Eldorado- jak rozumiem mają pójść tam gdzie zyski są niższe prawda?

Nie wiem jak Ty ją pójdę tam
Najpierw państwo zmieniło zasady na korzystne dla banków zwiększając ich zyski o ponad 100 procent


@KakaowyTaboret: kiedy zrobiono coś takiego? bo chyba nie chcesz mi powiedzieć, że podniesienie stóp, to zmiana reguł gry xd Gdyby ludzie nie brali kredytów na zmienną i truli, tak jak teraz że rata duża i banki złe, to pewnie by coś takiego wprowadzono. Sam piszesz, że wolałbyś większe zarobki i mniejsze ryzyko.
natomiast taka zmiana zasad
@niochland: bo demokracja to rzady większości i większość nie da sobie zrobić krzywdy, szczególnie jak może wykupić winy kosztem mniejszości - i to rozumie kazdy dobry polityk a wam jest ciężko pojąć xD

I tak w pętli problemy społeczno ekonomiczne w Polsce wyglądają tak
- rząd wali w #!$%@? i żeby nie dawać pieniędzy z budżetu zostawia jakaś część życia Polakowi do zaspokojenia przez super rynkowe rozwiązanie - żłobki i przedszkola,
@WhiskeyIHaze nie zawsze były dostępne kredyty na stałe stopę to dość nowy wynalazek. A słowa Glapy że nie będzie podwyżek stóp to działanie na korzyść banków xD

Czyli Twoim zdaniem taka ustawa doprowadzi do odpływu kapitału? Wątpię bo tam gdzie ona wpływa na sektor gospodarki to ten sektor ma Eladorado.

O wiele gorszy jest polski ład a nie widzę odwrotu kapitału.

A co do trucia xD trują głównie wykopki a nie kredytobiorcy
nie zawsze były dostępne kredyty na stałe stopę to dość nowy wynalazek.


@KakaowyTaboret: no nie wiem czy taki nowy. Chyba, że mówisz o Polsce to może tak być.

A słowa Glapy że nie będzie podwyżek stóp to działanie na korzyść banków xD


@KakaowyTaboret: a słowa kaczyńskiego, że jak on by rządził to benzyna byłaby tańsza bo akcyza by zmalała to działanie na korzyść kierowców. Przecież to są populiści xd

Czyli
no nie wiem czy taki nowy. Chyba, że mówisz o Polsce to może tak być.


@WhiskeyIHaze:

tak w Polsce nowy i do niedawna tylko na 5 lat a maksymalnie jest na 10 xD całe ryzyko jest po stronie kredytobiorcy w tym kraju xD

a słowa kaczyńskiego, że jak on by rządził to benzyna byłaby tańsza bo akcyza by zmalała to działanie na korzyść kierowców. Przecież to są populiści xd


@WhiskeyIHaze:
Prezes Banku Centralnego wybierany jako niby specjalista to powinien być ktoś inny niż polityk wybierany w wyborach. Ale jasne wina ludzi, że dali się oszukać Glapińskiemu xD


@KakaowyTaboret: ty masz 13 lat i czapeczkę z śmigłem, że wierzysz tym populistom? Przecież oni sami otwarcie się przyznali, że nie zatrudniają specjalistów bo oni robią tak jak powinno być a nie tak jak chce partia xd

tak w Polsce nowy i do niedawna
prawda, trzeba brać ile dają, podpisywać i o nic nie pytać.


@mookie: rzeczywiście, ta fala wyprzedaży nieruchomości jest najlepszym dowodem, że te wszystkie kredyty pod korek to nie da zwykle marzenia wykopków. Nic a nic.