Wpis z mikrobloga

Niecałe dwa i pół roku temu robiłem sobie przewidywania fantasy gridu na sezon 2024. Jest połowa 2022 i już widać że większość z tych przewidywań zestarzała się niczym mleko zostawione na trzydziestopięciostopniowym upale. Z resztą pozwolę sobie ponanalizować krok po kroku. Link do oryginalnego posta znajduje się TUTAJ:

MERCEDES
Po tym co się #!$%@?ło w ostatnich latach bardzo mało prawdopodobne że sam Valtteri będzie chciał powrócić do Mercedesa, najpewniej będą poszukiwania pazia dla Russella, najbardziej prawdopodobną opcją byłby chyba Pierre Gasly kiedy jego kontrakt by się zakończył. Opcje typu Vandoorne albo De Vries raczej mało wiarygodne i mało bezpieczne

RED BULL
Przyznam szczerze miałem nadzieje że program juniorski Red Bulla będzie znacznie mocniej eksperymentował i nie będzie stawiał na kierowców spoza ich programu. Kariera Vipsa jest praktycznie skończona, duet Perez/Verstappen przynajmniej do 2023 niezagrożony. Potem cholera wie co będzie.

MCLAREN
To się zestarzało najszybciej, jako że przejście Sainza do Ferrari ujawniono jeszcze zanim sezon 2020 na dobre ruszył. Teraz fotel McLarena stał się polem bitwy między kilkoma kierowcami, o ile rzeczywiście zostanie uruchomiona procedura przerwania kontraktu

RENAULT (ALPINE)
Ponownie, nastawiałem się na nieco większą statyczność kierowców i faktyczny przełom w osiągach Renault, które pozwoliłoby im powalczyć realnie o podia. Niedoceniłem Ocona i nie dopuściłem myśli, że hiszpański emeryt będzie chciał wrócić do F1. Also na tym etapie jeszcze prawie nikt nie myślał, że Piastri okaże się takim kotem.

RACING POINT/ASTON MARTIN
No tak. Szczerze powiedziawszy sam się zastanawiam czemu dałem tam Armstronga, w dzisiejszym kontekście jego angaż gdziekolwiek do F1 wydaje się być nieporozumieniem.

ALPHA TAURI
Patrz, Red Bull. Myślałem że będzie więcej roszad i eksperymentowania w zespołach Red Bulla. Do tego mieli być zatwardziali w tkwieniu w swoim sosie, ze mieliby zatrudnić na jeden sezon Sebastiana Buemi, który miałby już jakieś 35 lat na karku. Doohan wydawał się dosyć prawdopodobny do momentu aż Alpine nie zakontraktowało go jako swojego juniora. Wciąż wierze że ten chłopak da radę dojść do F1.

FERRARI
W swojej olbrzymiej niechęci do włoskich oszustów z Maranello miałem nadzieje, że sezon 2020 będzie tylko początkiem problemów z których już przez wiele lat się nie wykaraskają. Przyszłość pokazała inaczej, ale o dziwo skład kierowców faktycznie może przybrać taki kształt. Leclerc jest niezagrożony, a napięcie wewnątrz zespołu może sprawić, że Sainz mówiąz brzydko się ewakuuje (w sumie w takim wypadku jego powrut do McLarena wcale nie musi być taki głupi ( ͡° ͜ʖ ͡°))

WILLIAMS
Tutaj ciężko powiedzieć cokolwiek innego niż XD. Aitken choć wydawał się kandydatem na kolejnego przeciętnego mistrza F2 kompletnie zaczął tracić po 2019, a o Chadwick to już w ogóle szkoda słów. Klepie ogórkowe w W Series, ale jej ostatnie starcie w FREC zakończyło się fiaskiem, a na awans do F3 nie ma hajsu.

DALLARA GANASSI
Spodziewałem się upadku Haasa i myśląc o tym kto go przejmie pomyślałem w pierwszej kolejności o Chipu Ganassim, choć on sam zaprzeczał że chce dołączyć na grid F1. Tam swoją przystań miałby znaleźć Checo Perez, a towarzyszyć mu miał jakiś kierowca z USA, najlepiej Indycar. Jako że wtedy nie wiedziałem za wiele o tym sporcie wziąłem ówczesnego mistrza, czyli niemłodego już Josefa Newgardena. Teraz jeśli o kimś sie myśli w tym kontekście to raczej o Crashtonie... a nie przepraszam, Coltonie Herta, a jak ktoś zza ocenau miałby stworzyć zespół F1, to Michael Andretti.

POLESTAR MOTORSPORTS
Myślałem że Chińczycy prędzej czy później zainwestują w ten sport na poważnie. Na razie się na to nie zanosi. Niemniej w jakiś sposób przewidziałem angaż chińskiego kierowcy.

ORLEN PORSCHE-SAUBER
Lineup wydaje się dziś nie taki egzotyczny, a i z producent wcale nie wydaje się taki dziwny, biorąc pod uwagę, że ostatnio Audi kupiło 25% udziałów w Sauberze. Może to nie Porsche, ale blisko.

#f1 #formula1 #rozkminy #piszzwykopem #sciencefiction #cojarobiezeswoimzyciem
Pobierz
źródło: comment_1657642558m2ejIPClXi0ZSmlBkcThe4.jpg
  • 3
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@jedlin12: serio jak się czyta takie rzeczy to można pomyśleć co za głąby wymyślają takie przewidywania. Ale sam jestem nie lepszy i pewnie podobnie obstawiał grid. A najlepsze jest to że życie bywa przewrotne i sporo się może jeszcze zmienić.
Guwnaldo out
Gasly albo przełom albo out
Vette- out
Hamilton- albo za rok walka o 8 tytuł albo out
Sainz- albo będzie paziem albo powrót do mcl
Stroll- jeśli stary sprzeda