Wpis z mikrobloga

Dziś jakaś typka w pracy (duża firma, ja nowa wiec nie znam jeszcze ludzi) po tym jak jak chwile gadała z koleżanką o żłobkach, dzieciach itp. zapytała ile mam lat. Odpowiedziałam, ze 29. Po tym jak skomplementowała, że wyglądam mega młodo, dodała, że MOGĘ JUŻ STARAĆ SIĘ O BOMBELKA XD widziała mnie po raz pierwszy, co nie przeszkodziło jej to w tym komentarzu xD Odpowiedziałam, ze nie zamierzam się starać wcale, bo nie chce być matką. Odpowiedziała, ze jak poznam tego jedynego to sama zobaczę xD tylko ja już go znalazłam. Nie mogę wyjść z podziwu, ze obcy ludzie pozwalają sobie na takie teksty. Nikt nie pytał przecież.
#antynatalizm #childfree #madki
  • 197
@4MagnuM4

W ogóle śmieszna jest perspektywa, że ktoś obcy mówi Ci co ty możesz/powinieneś/nie powinieneś robić w życiu prywatnym

@Manden: bo z bombelkami jest jak z MLM. Jak ktoś się w to #!$%@?ł to chodzi i namawia innych, żeby przypadkiem nie mieli lepiej od niego.


Mocne słowa jak na ślepy zaułek ewolucji.
@krokodylica_

@Zabojcza_Rozowa uwielbiam to. I to wychodzenie z założenia, że jak już ma się ślub, to pora na bombelka. Wczoraj miałam taką sytuację, a że zmieniłam pracę to i umowy na czas nieokreślony jeszcze nie mam, więc traktuję to jako argument na pytania o dziecko. "Kiedy będziesz miała umowę na stałe? W maju? No to od razu w czerwcu zacznijcie się starać." Tak usłyszałam. Niedługo zacznę mówić, że nie mogę mieć dzieci,
@lebort: to było wpyerdalanie się w czyjeś życie z butami, których nikt tam nie chciał

also

nie bierzecie w ogóle pod uwagę, że jak laska na 30 lvl nie ma bombelka to pewnie stoi za tym jakiś powód i tu może być różnie

a) gwałt w dzieciństwie
b) brak możliwości biologicznych do stworzenia potomstwa
c) brak możliwości finansowych

i teraz jakaś "znajoma" z pracy będzie się wpyerdalać w życiorys XD no
Zła taktyka. Mów, że nie możesz mieć, gwarantuję kilka minut niezręcznej ciszy (ʘʘ)


@pannakota: Nie zawsze się sprawdza, czasami proponują wspólną modlitwę lub coś takiego ;)
@Zabojcza_Rozowa: no bo u nas jest wciąż parcie na standardowy model rodziny. Baba ma rodzić, a chłop zapierdlać na rodzine. U mnie też teksty że ile mam dzieci, a na wieść że nie posiadam to szok i że już najwyższy czas. No urwa co to ma w ogóle znaczyć że najwyższy czas na dziecko? Jakby posiadanie bombelka to była jedyna opcja w życiu człowieka i po 30 już nie można myśleć
@Zabojcza_Rozowa: możesz zwiedzać świat, podróżować, odkrywać nowe pasje, oglądać filmy. jadać w dobrych i gorszych restauracjach, być audiofilem, lub po prostu kimś zwyczajnym. Ale z perspektywy dłuższego czasu okaże się że ci czegoś będzie brakować, bo niby wszystko masz a jednak czegoś w tym życiu będzie brakować.
@Hangry nie ma czegoś takiego jak instynkt macierzyński u zdrowej kobiety, ew. można by pod to naciągnąć zmiany hormonalne PO PORODZIE.

Kobiety nie mają żadnego magicznego instynktu, który włącza się po poznaniu partnera, po prostu większość ludzi chce mieć dzieci, kiedy są już w stabilnym związku, ale nie wszyscy.

Sugerowanie komuś, że jest w jakiś sposób nienormalny czy niezdrowy, bo nie zadziałał u niego instynkt, który jest mitem z dupy, jest chamstwem.