Wpis z mikrobloga

jakos czesto nie powtarza "wojne trzeba zakonczyc i to natychmiast" :)


@Chilli_Heatwave: no ciekawe dlaczego ( ͡° ͜ʖ ͡°) W Polsce nie brakuje wojskowych, historyków, geopolityków, dziennikarzy, specjalistów do wojskowości. Myślę, że spokojnie może dostarczać ciekawy i zróżnicowany kontent przez najbliższe 3-4 miesiące. Do tego jakieś plenery w stylu odcinków z Leo 2 czy Krabami

bardzo rzadko coś mądrego doda, ale za to nie przerywa gościom a
@Niewiedza_jest_blogoslawienstwem:
Bo Piotr jest świetnym dziennikarzem. Niektórzy wieszają na nim psy że rzekomo zadaje "infantylne" pytania. Ale to nie jest infantylizm tylko bardzo głęboka mądrość: dzięki tym pytaniom każdy ale to każdy widz - niezależnie czy się interesuje wojną, polityką, militariami, historią, geopolityką odnajdzie się na kanale HR i nie będzie się czuć wyobcowany. Wróci na kanał, posłucha kolejnego odcinka, nie będzie się czuć jak półgłówek jak te "mundre profesory" gadają
@wolskiowojnie: dokładnie, kanał musi docierać zarówno do kogoś obeznanego z tematem i szukającego nowych smaczków jeśli chodzi o historię, politykę czy militaria, ale również nie odstraszać swoim poziomem skomplikowania przeciętnego Kowalskiego. Sam trafiłem na HR przez polecenie znajomej, której nie podejrzewałem o głębsze zainteresowanie polityką czy historią. I to było chyba dosłownie kilka dni po wybuchu wojny.

Jest też jedna rzecz, która imho unika ludziom obserwującym kanały komentujące obecną sytuację. Mianowicie
@lowcalego: można działać jak szaman dla prymitywnego luda który darciem się i waleniem w bębenek ogłupia odbiorcę żeby wpadał w trans a można mówić prosto i zrozumiale (lub próbować) o rzeczach bardzo skomplikowanych. Pytanie czemu ma służyć przekaz. Jak budowaniu wyznawców którzy będą dawać upolowane króliki to pierwsze bez dwóch zdań, jak realnemu edukowaniu lub realizowaniu misji publicznej - to drugie.