Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
Bilet w ofercie SuperPromo z Katowic do Dąbrowy Górniczej kosztuje 4 złote od osoby, krótki odcinek na pociąg pospieszny, małe zapełnienie pociągu i system znalazł taką ofertę.

Chwilę temu przyszli podróżni w Katowicach, dwie osoby do Dąbrowy Górniczej. Zaraz po ruszeniu do nich idę ich odprawić, wystawiam dwa bilety normalne do Dąbrowy Górniczej. I tak jak oczekiwałem, cena wynosi 4 złote od osoby, razem 8 zł.

Ale byłoby zbyt pięknie xD w Katowicach jest otwarta kasa biletowa, a przy czynnej kasie musimy pobrać w pociągu opłatę pokładową za wydanie biletu.


Więc wyszło 8 zł za przejazd i 40 zł za wydanie biletu w pociągu ¯\_(ツ)_/¯ razem 48 zł.

Kupujcie bilety w kasie, appce, biletomacie czy w internecie, bo kupując w pociągu możecie sobie sporo oszczędzić ( ͡° ʖ̯ ͡°) w szczególności na krótkich odcinkach.

#pracbaza #pkp #kolej #podroze #pociagi

#dziendobrypoproszebilet
g.....i - Bilet w ofercie SuperPromo z Katowic do Dąbrowy Górniczej kosztuje 4 złote ...

źródło: comment_16574424149iGlOmc6K3lZYmDtPe7e25.jpg

Pobierz
  • 17
@Pociongowy: właśnie wczoraj miałam taką akcje xD wsiadłam sobie do TLK, akurat spóźniony podjechał i chciałam kupić bilet u konduktora to mi powiedział że 20 zł dopłaty, ja wtf, jak to, 8 zł, a on że to w regio, u nich 20 zł XD ale powiedział "no widzę że pani sie przesiada z innego pociągu to już nie będzie tej dopłaty" xD dziękuję dobremu człowiekowi
@gumpa_bobi: Ej, to może Ty mi powiesz. Jadę pojutrze Kraków-Białystok z przesiadką na Warszawie Gdańskiej.
Jak mi się spóźni, a drugi pociąg nie poczeka, to następny do Białegostoku mam z Centralnej (pociąg tej samej kategorii). Nie będzie nikt robił problemu i bilet będzie ważny mimo że inna stacja początkowa w tym samym mieście?
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@DerMitteleuropaer: pierwszy pociąg to IC407?

Ostatnio mi Białystok trzymali na gdańskiej, ale 407 był spóźniony jakieś 20-25 minut. Sporo podróżnych tam było do Białegostoku.

Jak 407 będzie spóźniony, a lubi być spóźniony po 60-120 minut (objazdy na Węgrzech) to zgłoś skomunikowanie do drużyny konduktorskiej.

Opcja nr 2: Jak będziesz w Krakowie i zobaczysz że jest dużo spóźniony dużo to idź do kasy i weź sobie rezerwacje na najbliższe Pendolino do Warszawy
@gumpa_bobi: Czyli chcesz mi powiedzieć, że w IC jeżeli na stacji z czynną kasą biletową wsiądzie matka z dzieckiem to karzecie 20 zł zarówno matkę jak i dziecko?

W takim przypadku w Kolejach Mazowieckich opłata dodatkowa jest jedna na 2 osoby.
@Andczej: Dobrze więc żeby zaspokoić Cię napiszę poprawnie:

Czyli w takim przypadku nakładana jest opłata dodatkowa do ceny biletu zarówno matce jak i dziecku?

Uspokoiłeś się, jak tak napisałem? ( ͡º ͜ʖ͡º)
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Seibos: nie opłata dodatkowa, a pokładowa. Prawie wszyscy przewoźnicy mają takie zasady, jeśli kupujesz bilet od stacji gdzie jest kasa biletowa czynna przewoźnik dolicza opłatę za wydanie biletu w pociągu.

W Intercity od wielu lat dotyczy to odprawy każdego podróżnego, jeśli wsiądzie matka z czwórką dzieci w wieku 3 lat, to mamy 5 osób i wówczas opłata wynosi 5*20 zł za wydanie biletu. Nawet jeśli mamy bilet z ulgą 100% to