Wpis z mikrobloga

Czy jest tu ktoś, kto był w Chorwacji tylko na kilka dni, samochodem i nie żałował?

Mam straszną rozkmine, bo niestety tak się złożyło, że w czasie urlopu mam jedynie czas od niedzieli wieczór do soboty po południu na wyjazd. Nie wiem czy w tak krótkim czasie jest sens jechać samochodem do Chorwacji i faktycznie nacieszyć się odrobiną gorąca i spotkać z rodziną czy jest to jednak zbyt krótki czas i lepiej to przełożyć na nie wiadomo kiedy?

Dodam, że podróż samochodem w jedną stronę to około 16-17h.

Wiem, że każdy jest inny i każdemu może pasować co innego, ale chętnie bym poczytała o doświadczeniach z takich krótkich wyjazdów i odczuciach po nich.

#chorwacja #podroze #rozkminy #pytanie #wakacje #urlop
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sama jazda samochodem jest spoko. Jechałam kilka lat temu polonezem do Grecji, wiec podróż trwała o wiele dłużej. Każdy postój był przygodą. Po drodze warto zahaczyć o okoliczne knajpki, sklepy itd. W samej Chorwacji spędziliśmy noc pod namiotami, bo tam sobie zaplanowaliśmy postój, w sumie wystarczyło. Jakiś czas później jechałam już typowo do Chorwacji „normalnym” autem i po dwóch dniach zaczęło mi się tam strasznie nudzić.
  • Odpowiedz
@kwiatekbzu: A to Ty będziesz prowadzić? Ja jechałem 4 razy autokarem, więc no podróż była jeszcze dłuższa, i jak najbardziej warto, ale jakbyś tylko Ty miała prowadzić, no to chyba tak średnio + postoje na kimanie by się wtedy przydały xd

+ gdzie? Split? Makarska? Dubrovnik?
  • Odpowiedz
@kwiatekbzu przy obecnych cenach paliwa jechać tyle kilometrów na ledwo 4 dni to słabo. I w sumie czynnik ekonomiczny jest najważniejszy bo możesz być na 4 dni i na 14 i równie dobrze możesz wrócić zawiedziony lub zadowolony. Za 0ierwszym razem też byłem na tydzień i pamiętam jak bardzo żałowałem, że już muszę wracać.
  • Odpowiedz
@kwiatekbzu: sprawa mocno dyskusyjna, bo paliwo z autostradami pi x drzwi 2000zł wyjdzie - ale to już twoja sprawa i to może być najmniejszy problem. No i 1 pełny dzień będziesz odpoczywać. Wypadałoby się porządnie przespać po drodze, inaczej jedziesz zmęczony i ryzykujesz wypadek. Może jakiś lot poszukaj?
Ja bym odpuścił, choć zdarzało mi się jechać 360km na grilla z noclegiem czy też 680km na długi weekend.
  • Odpowiedz
@mlooda: no właśnie o to mi chodzi, czy 3 i pół dnia odpoczywania to nie jest za mało na tak długą podróż. Dzięki.

@Wojt_ASR_: ja i drugi kierowca na zmianę i chcielibyśmy najwyżej 3h na spanie. Wychodzi 3 i pół dnia odpoczynku. Trogir.

@ryszard_ochodzki83: prawie na strzała, bo 3h postoju maksymalnie zaplanowane. 11 dni odpoczynku, to nawet bym się nie zastanawiała tylko jechała, ale u mnie
  • Odpowiedz
@kwiatekbzu: wg. mnie nie warto, za krótko i za drogo. Ja robiłem podobną trasę na strzała na dwóch kierowców, przy czym ja prowadziłem z 80% czasu więc jak dojechałem rano to niestety cały dzień w dupę bo padałem na pysk. Te 3h postoju nie wiem czy potrzebne - raczej w te 3h nie wypoczniesz, zanim się pokręcisz, zaśniesz ..., już lepiej te kilka h przekimać się jak już będziecie na
  • Odpowiedz
@kwiatekbzu: Nwm no, imo warto. Nie wiem jak to z perspektywy kierowcy wygląda, ale krajobraz w Chorwacji też bardzo miły dla oka, więc droga się raczej nie będzie dłużyć.

3.5 dnia to dość mało, ale może to właśnie da motywację, żeby tam wrócić? Coś będzie można zobaczyć, zwłaszcza właśnie w najbliższej okolicy, plus no, to znowu ja, ale gdybym mógł wyjechać na te 4 dni, miał kogoś na miejscu, ale
  • Odpowiedz
Byłam na takim wypadzie w okolicach Zadaru we wrześniu, wypoczęłam, pozwiedzalam i człowiek wrócił wypoczęty, trasa zrobiona na raz około 14h z małymi przerwami na wc ;)
  • Odpowiedz
@kwiatekbzu: byłam na takim wyjeździe 6 lat temu z dzieckiem. Tylko 3 pełne dnia na miejscu. Było męcząco. Z perspektywy czasu oceniam, że to było szaleństwo. Ale pamiętam, że podobało mi się. Człowiek wcześniej wstawał i doceniał każda minute.
  • Odpowiedz
@kwiatekbzu: sprawdź sobie loty do splitu - w tygodniu dawało się znaleźć rozsądne ceny - zakładam, ze reszta rodziny już tam jest i może Cie odebrać.
  • Odpowiedz