Wpis z mikrobloga

Słuchajcie słuchajcie obywatele Wykopu. Buduję dom nie duży na miarę możliwości finansowych. Rodzina 3 osobowa (rodzice i dorosły syn) może maminsynek według niektórych ale dla mnie w tym momencie budowanie z rodzicami to super opcja. Powierzchnia brutto 147 m2. Bez garażu to 117 m2. Ogrzewanie prądem. Parametry: fotowoltaika 9,88 kwp - orientacja wschód zachód. Ogrzewanie podłogowe folie i maty grzewcze. Technologia budowy płyty keramzytowe. Dom ocieplony styropianem 25 cm. Pomijając to jakie błędy zostały popełnione. Zapytanie mam takie. Jaki program do fotowoltaiki lepszy Mój Prąd 4.0 czy Czyste powietrze? Czy jeżeli musiałem założyć rekuperację przysługuje jakieś dofinansowanie? Co z odliczeniem vat za różne proekologiczne inwestycje? Niby wszystko jest opisane, ale tyle tego jest i tak zagmatwane, że tak naprawdę nic nie wiem na te tematy. #budowadomu #budujzwykopem #budownictwo #czystepowietrze #mojprad
  • 6
Ogrzewanie prądem. Parametry: fotowoltaika 9,88 kwp - orientacja wschód zachód. Ogrzewanie podłogowe folie i maty grzewcze.


@Acesello: a czym chcesz grzać zimą? Bo na lato spoko, ale w zimie nie za dużo tego prądu będzie.
Dodatkowe pytanie, jakie zapotrzebowanie ma dom?