Wpis z mikrobloga

mężczyzni dla mezczyzn masz jak wybierzesz zwyklego bolta. 90% facetow nimi kieruje, wiec nie #!$%@? i nie płacz, ze jestes wielce dyskryminowany


@Mekeke2: dyskryminowani mężczyźni są Ci którzy mają okrojone możliwości zarobkowe, bo jakiś inny mężczyzna zrobił coś złego. Odpowiedzialność zbiorowa jest złem w każdym zakresie i zawsze należy ją tępić.

Poza tym normalizuje to postrzeganie facetów jako płci gwałcącej.
  • Odpowiedz
@mariowtetrisie: Zamiast #!$%@? rozwiązać problem z gwałtami od podstaw, czyli poprzez nakaz weryfikacji kierowców, monitoring, etc, to wprowadzają kretyńskie pomysły. Ale "kobiety dla kobiet" brzmi dobrze marketingowo, więc #!$%@?. Jeszcze tylko brakuje "LGBT friendly" bo przecież taki gej też się może poczuć zagrożony.
  • Odpowiedz
@mariowtetrisie: To że musieli stworzyć taką opcję nie jest winą kobiet tylko w dubę ybanych spermiarzy. Znajoma wracała po 23 z pracy boltem, dowiózł ją pod blok i komentarz "hehe a może panią do pokoju odprowadzić, teraz późno, a wiadomo przezorny zawsze hehe zabezpieczony". A podejrzewam, że takich historii jest na pęczki. Bardzo dobra opcja, a jak ktoś się czuje pokrzywdzony to niech kurva czeka na nocny. To że jest bolt
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mariowtetrisie: akurat to prywatna firma więc można zagłosować portfelem. Jakby bolt był subsydiowany z podatków to już można by kręcić małysza.
Moim zdaniem najlepsza była by opcji 'chcę koniecznie jechać z:
- mężczyzną
- kobietą'
  • Odpowiedz
Ty wykopowym przegrywom i mizoginom próbujesz coś wyjaśnić? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@arti040: Ty rozumiesz co to jest mizogonia? To nie jest dyskusja na zasadzie "kobiety nie powinny mieć aut ani wychodzić z domu" tylko podejście na zasadzie "chcemy równouprawnienia. Opcja dostępna dla jednej płci powinna być dostępna także dla drugiej".
  • Odpowiedz
@mariowtetrisie: tak jak wyżej ktoś napisał - opcję "mężczyźni dla mężczyzn" masz w standardzie. Ciągle czujecie się pokrzywdzeni za każdym razem gdy ktoś, a szczególnie prywatny przedsiębiorca skieruje jakąś ofertę dedykowaną dla kobiet. Przez głowę wam nie przejdzie myśl z czego taka oferta może wynikać, czemu ktoś ją wprowadza. Bo ja tak tylko zgaduję - ale czytałem o przypadkach molestowania, napaści seksualnej kierowców na kobiety. Więc tak sobie myślę, że są
  • Odpowiedz
opcję "mężczyźni dla mężczyzn" masz w standardzie.


@Kenteris: Nie. To zależy od lokalizacji gdzie zamawiasz kurs początkowy.

Więc skoro jest szansa, żeby małej grupie osób jakoś pomóc, w dodatku kosztem niczego, to czemu nie?


@Kenteris: Więc dlaczego nie zdecydowali się pomóc mężczyznom? Są męskie ofiary gwałtu spowodowanego przez kobiety. Takim osobom ciężej się na pewno ujawniać niż kobietom.

Może ten strach wynikać z jakichś przykrych doświadczeń z przeszłości


@Kenteris:
  • Odpowiedz
Nie. To zależy od lokalizacji gdzie zamawiasz kurs początkowy.


@CyfrowyD: Czekaj, co? Nie rozumiem? Zdecydowana większość kierowców bolta czy ubera czy zwykłej taxówki to mężczyźni. Jak zamawiasz takiego przewoźnika masz prawie gwarancję że trafi ci się mężczyzna. A jak trafi kobieta, to nie będziesz miał tego typu lęku, przez który wprowadzono opcję "kobieta dla kobiet", bo nie boisz się napaści ze strony kobiety. A jak powiesz, że jest inaczej, to znaczy,
  • Odpowiedz
@mariowtetrisie: To chyba najbardziej perfidne obejście problemu patoli w pseudo taxi jakie widziałem xd Było sporo prób gwałtu ostatnio to zamiast wprowadzić jakąś selekcję kierowców i zacząć w końcu wymagać minimum ogarnięcia to stworzyli możliwość jazdy z kobietą xd
  • Odpowiedz
rownosc jest wtedy gdy obie plcie maja dostepne analogiczne opcje


@madmat: przecież kobiety i mężczyźni różnią się znacznie od siebie. Np faceci nie zostaną z gwałceni.

Jezu to jest wszystko takie proste przecież
  • Odpowiedz
Raczej chodzi o fakt iż ostatnio plec męska dopuszcza się prób oraz gwałtów aczkolwiek wy w przegrywie i tak będziecie żyć w świadomości ze jest to wina kobiet.


@P0lakowKr0l: Ostatnio to te sytuacje w całości są dokonywane przez imigrantów. Może więc opcja wyboru wyłącznie Polaków?

Nie no to przecież rasizm i ksenofobia! Co innego szufladkowanie po płci. Seksizm jest spoko.
  • Odpowiedz
mężczyzni dla mezczyzn masz jak wybierzesz zwyklego bolta. 90% facetow nimi kieruje, wiec nie #!$%@? i nie płacz, ze jestes wielce dyskryminowany


@Mekeke2: słaby argument. To co robi Bolt to jawna dyskryminacja, teraz kobiety będą wozić kobiety i mężczyzn a faceci będą wozić tylko facetów więc będą mieć mniej zleceń czyli mniej będą zarabiać.
  • Odpowiedz
Czekaj, co? Nie rozumiem? Zdecydowana większość kierowców bolta czy ubera czy zwykłej taxówki to mężczyźni. Jak zamawiasz takiego przewoźnika masz prawie gwarancję że trafi ci się mężczyzna.


@Kenteris: Jak pisałem już kilka razy to zależy od miejsca gdzie zamawiasz. W Warszawie na pewno jest tak jak napisałeś, u mnie jest inaczej.

a jak często te gwałty mają miejsce w bolcie czy innym tego typu przewoźniku?


@Kenteris: Nie dowiesz się tego,
  • Odpowiedz