Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #samochody #autokomis
szukam auta od pewnego czasu, i czasami zdarza mi się trafić na ogłoszenie od "osoby prywatnej" z autem które jest zarejestrowane w polsce przez 3-6 miesięcy po czym właściciel je sprzedaje.
Auto było sprowadzone zza granicy i jako powód sprzedaży to np, że dla córki ale nie chce, że potrzebował na szybko auta i już nie potrzebuje, itp itd

zastanawiam się czy faktycznie tak może być, czy to jakiś trik handlarzy-januszy którzy wykorzystują jakieś kruczki prawne?
  • 3
@qwelukasz:

Auto było sprowadzone zza granicy i jako powód sprzedaży to np, że dla córki ale nie chce, że potrzebował na szybko auta i już nie potrzebuje, itp itd

To ściema.
A co do sprzedaży po 6 miesiącach to sam tak kiedyś robiłem. Dzięki temu trochę się zarabiało ale bardziej użytkowało samochód niejako za darmo
@qwelukasz: Takie historie się zdarzają. Sam kupiłem auto bo potrzebowałem na "już", a dosłownie 3 miesiące później kupiłem auto docelowe, bo sąsiad zdecydował się sprzedać.

Trzeba sprawdzić, poszukać po googlach numeru telefonu sprzedającego, czy się czesto nie pojawia, czy nie rzuciło się gdzieś w oczy ogłoszenie innego auta ze zdjęciami wykonanymi w podobny spoosób i w tym samym miejscu, i czy dana osoba nie prowadzi działalności z tym związanej :)