Wpis z mikrobloga

#bezpieczenstwo #internet #kryptowaluty #informatyka #komputery

Właśnie dzwonił do mnie ekspert z firmy Blockchain, że na moim portfelu mam 0,24 BTC który pomoże mi wypłacićtylko muszę zainstalować oprogramowanie AnyDesk i poprowadzi mnie za rękę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Umówiłem się z nim na wtorek - w weekend instaluję VM.
Robić jakiś live na YT? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 94
@SweetDreams Tez mialem takie tel, za pierwszym razem jak rusek pieprzył cos ze musza mnie zweryfikować w KNFie xDDD tylko musze zainstalowac jakas apke na kompa, to go postraszylem policja, a innym razem po kilku miesiącach jak znowu ktos od nich zadzwonił z instrukcja co zrobic zeby wyplacic pieniadze to powiedzialem "chyba cie #!$%@?.." i kazalem mu wypoerdalac ( ͡ ͜ʖ ͡)
@SweetDreams teść starszy pan. Zadzwoniła do niego pani że wschodnim akcentem i mówiła ile można zarobić na inwestycjach w bit. Kazali mu zainstalować anydesk i wysłać skan dowodów aby założyć to konto. Złapałem go na tym jak miał wysłać zdjęcie dowodu. Usunąłem wszystko wytłumaczyłem na czym to polega. Zablokowałem numer z którego dzownili. Ale nie odpuścili i jak mnie nie było użyli inny numer i dalej go urabiali. Kilkadziesiąt minut rozmów. Potem
@ugly0ne: jak wyczują szansę to robią wszystko co mogą - do mnie dzwonią ponownie po 3 tygodniach. Wcześniej nie miałem czasu i prosiłem o telefon później to dzwonili około 10 razy z róznych numerów w przeciągu 2 godzin.
@SweetDreams: Kiedys tez sobie jaja robilem i rozmawialem z takim typem. Akurat jechalem autem wiec moglem przeciagac mowiac "prosze nie rozlaczaj sie, jestem na autostradzie, daj mi chwile zaraz zjade i zrobie o co prosisz"
Rozlaczalem go i udawalem ze trace zasieg, gosc dzwonil kilka razy. Stracil pewnie z pol godziny i sie zorientowal.
Ja właśnie dla miałem opinie. Gość zainstalował anydesk na tablecie i stracił 1k. Dobrze ze miał jakiś limit. Dzban XD