Wpis z mikrobloga

#bezpieczenstwo #internet #kryptowaluty #informatyka #komputery

Właśnie dzwonił do mnie ekspert z firmy Blockchain, że na moim portfelu mam 0,24 BTC który pomoże mi wypłacićtylko muszę zainstalować oprogramowanie AnyDesk i poprowadzi mnie za rękę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Umówiłem się z nim na wtorek - w weekend instaluję VM.
Robić jakiś live na YT? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 94
idź na komisariat i odpal rozmowę przy policjancie


@azek: xdddddddddddd
Ty masz jakiekolwiek pojęcie o polskiej policji? Miałeś z nią kiedyś do czynienia jako poszkodowany????

@siepan no ja miałem, jak poszedłem zgłosić zgubienie telefonu i pewnie zapytasz jak było? Ano, było tak, że zjebe dostałem na samym początku, za to, że się zapytałem do którego pokoju mam się udać hahahaha. A dla porównania byłem też na CBŚ, to nie powiem, kulturka,
@SweetDreams typowe dla tego rodzaju oszustw. Mówił o konkretnej platformie do inwestowania czy tylko ogólnikowe pierdu pierdu o krypto? Jeżeli masz coś konkretnego to postaraj się po swoje akcji skontaktować się z policja z cyberprzestepczosci - w zależności od "nazwy platformy" prowadzone są postępowania zbiorcze rozstrzelane po Komendach Wojewódzkich i Prokuraturach Okręgowych na terenie całego kraju
@SweetDreams w najprostszej metodzie to stosują inżynierię społeczna i namawiają Janusza to włączenia swojej mobilnej bankowości. Dzięki uprzednio zainstalowanej aplikacji AnyDesk pozyskują dostęp do ekranu zdalnego. Janusz wpisuje haslo, następuje logowanie a panowie ze wschodniej granicy dokonują albo przelewu całych oszczędności albo biorą szybkie pożyczki na kilka lub kilkadziesiąt tysięcy.

Później w zależności od metody złożoności przeoranie takich środków. W 90% postępowanie kończy się na niewykryciu sprawców. Aktualnie są koordynaty żeby prowadzić
@SweetDreams @Ficus_Ginseng: Robia z niego slupa. Dziala to tak ze kupuja krypto w jego imieniu ( kyc ) krypto na binance, i dokonuja platnosci z innego okradzionego konta - czesto sprzedawcy bez doświadczenie nie sprawdzaja czy dane konta binance sie pokrywaja z tymi z przelewu. Po zakupie i transferu krypto, przelewaja krypto na swoj portfel i sie ulatniaja, zostawiajac kupujacego i sprzedajacego jako glownego podejrzanego. Jestes im kedynie potrzebny do kyc