Wpis z mikrobloga

@wqeqwfsafasdfasd: ktoś kiedys powiedział, ze jak musze zostać w pracy to znaczy ze zle organizuje sobie prace - to skoro pracodawca musi organizowac nadgodziny, to znaczy ze zle zarzadza firmą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@wqeqwfsafasdfasd: super sposób żeby ... no właśnie dorobić. To powinien być sposób na okazjonalną pracę bo jak nadgodziny stają się normą to to nie jest normalne i zaczynają Tobie siadać inne sfery życia a Ty sam z czasem przestajesz być w pracy kreatywny. Niestety jesteśmy tak stworzeni że jak ktoś rzadko pracuje to ma często dobre pomysły a jak kto przepracowany ... to robi na odwal.

Okazjonalnie tak. Regularnie
  • Odpowiedz
@emerjot:

Ogarnij że w sob i nd maszyny i hala "się marnują" - więc lepiej zapłacić 40zł żeby szły w tango niż stały i się kurzyły. Dlatego największy przychód daje 4ro brygadówka (istne piekło dla pracowników) bo firma działa 24/7.

Widać że mało znasz się na biznesie.
  • Odpowiedz
@wqeqwfsafasdfasd: producent jest elementem rynku, moze kreowac podaz, wiadomo ze nie kazdy, bo jak mowimy o produkcji na kontrakt to wiadomo ze lepiej zaplacic nadgodziny i wyrobic sie w terminie.. wiecej zamowien tez nie musi brac, jesli uzyskuje juz satysfakcjonujaca marze, od wielu czynnikow to wszystko zalezy
  • Odpowiedz
@wqeqwfsafasdfasd Płatne to dla mnie super sprawa, w jednej pracy miałem i korzystałem często. A jak już mogłem je robić z domu to w ogóle pracę na nadgodziny robiłem zamiast przerw lunchowych na tygodniu i w dniu nadgodzin tylko to raportowałem.
  • Odpowiedz