Wpis z mikrobloga

@nowywinternetach: Hm... ewentualnie szukasz pomocy u niewłaściwego specjalisty. Co to znaczy, że bolą Cię tam zęby? Na rtg widać kamień poddziąsłowy, masz objawy zapalenia przyzębia? Czemu uważasz, że to tu jest problem?
  • Odpowiedz
@SkrytyZolw: Ano bolą przewlekle w taki sposób jak ząb boli po borowaniu, tyle, że u mnie to jest przewlekłe. Jakby cały czas ząb był jakiś naruszony, otwarty, nieregenerujący się. Mam dość spory zanik dziąseł, więc myślę, że to może te szyjki i tam pod dziąsłami coś się dzieje.

Bo nic nie daje, żadne lakierowanie, skallingi, piaskowania. Na rtg nic nie widać, zęby zdrowe jak ryba. A bolą.
  • Odpowiedz
@siemawpadajdomejkuchni: No nieważne jak to nazwiemy, chcę to jakoś rozwiązać, bo ból jest 7/10 często, więc podziękuję za taką nadwrażliwość. Jak kogoś boli ząb to nawet jak ma ból 10/10 to weźmie kanałówkę i ma po kłopocie, a ja mam latami się męczyć w sumie z "niczym". Ogólnie też zabawne bo po lewej mnie te zęby nie bolą, jakoś są nie nadwrażliwe, a te po prawej tak. Czyli coś to
  • Odpowiedz
@nowywinternetach: Hm a wykluczyliście zapalenie okostnej? Bo taki przewlekły ból pod zębami to też może być zapalenie okostnej.

" Jakby cały czas ząb był jakiś naruszony, otwarty, nieregenerujący się. "

Dlatego pytam o te zapalenie okostnej bo to brzmi jakbyś faktycznie miał zapalenie i boli Cię górna część szczęki czy dolna?

Ja miałem zapalenie okostnej na górnej szczęce w lewej połowie. Irytujący i mocny ból wręcz taki promieniujący. Minusem było,
  • Odpowiedz
@MWittmann: Niezależnie. Wydaje mi się, że to 6-7. Dlatego też wyrwano ósemki, ale nic to nie pomogło.

A ból okostnej to chyba jakiś jest bardzo silny, że raczej bym się zwijał z tego bólu, a tu po prostu cierpię tak przewlekle, że nie idzie myśleć, ale jednak nie zwijam się itd. No i gorąca herbata mocno pomaga stłumić objaw (choć na moment), co jest kompletnie inne np. niż w zapaleniu
  • Odpowiedz
@nowywinternetach: Mi się zaczęło od 7. Poszła do leczenia kanałowego bo była miazga zakażona. Od niej pewnie doszło do zapalenia okostnej bo czułem jak od 7 rozlewa się ból do 3 siekacza. Stwierdziłem, że to niemożliwe by nagle wszystkie bolały. Dentysta zrobił RTG i stwierdził, że od 7 doszło do zapalenia okostnej i stąd taki rozlany ból pod zębami. Tak jakbyś miał wrażenie, że trzeba kanałówkę w każdym zrobić.

Dzięki
  • Odpowiedz
Ale bolą same z siebie czy pod wpływem czego?


@SkrytyZolw: Same. Cały czas, przewlekle. Tylko jak mówiłem gorąca herbata na moment uśmierza ból. Zimne na odwrót, wzmacniają.

Próbowałeś zacząć od podstaw czyli: znaleźć przyczynę obniżania
  • Odpowiedz