Wpis z mikrobloga

Dzisiaj na żetonie dokonała się krwawa łaźnia. I nie jest prawdą, że to dlatego, że USD się umocnił. Oczywiście, USD się umocnił, ale też nastąpiła gwałtowna wyprzedaż żetonów HUF i PLN, natomiast CZK zachowuje się identycznie jak EUR.

Krótko mówiąc rynek CZK traktuje bardzo poważnie - na równi z EUR.

Natomiast PLN i HUF to śmiecie.

Co to oznacza np. dla rynku nieruchomości w Polsce, bo czytałem też wpisy, że niebawem nieruchomości do księżyca. Otóż wręcz przeciwnie. Pomyślcie sami - żaden zagraniczny inwestor nie chce nawet trzymać żetonów PLN i HUF, a nagle w nieruchomości miałby wchodzić? Litości.

Aby ceny nieruchomości urosły coś te ceny musi gwałtownie pompować. Mogą to być:
1. Kredyt - przy tej inflacji i kursie żetona niemożliwe - stopy nie spadną, a wręcz jeszcze bardziej wzrosną.
2. Zagraniczny kapitał - też nie, nikt nie chce nawet trzymać śmieci jak PLN i HUF, a nagle mieliby w cokolwiek grubszego inwestować?
3. Masowy najazd bogaczy - też nie, przeciętny Ukrainiec nie okazał się miliarderem, na którego rysowali go naganiacze.
4. Masowe i gwałtowne bogacenie się lokalnej ludności - też nie, wątpliwe, aby Polska nagle odkryła złoża ropy, złota albo czegoś w tym stylu ;D

Także rynek nieruchomości ogólnie ma #!$%@?.

Ciekawi mnie jedno - co zrobi Glapiński? Obroni żetona? Oba scenariusze są katastroficzne dla cen nieruchomości.

Oczywiście jeżeli Glapiński da ciała to proponuję ewakuować się z żetona do walut rezerwowych jak np. CHF, USD albo CAD (niedoceniania waluta).

#nieruchomosci #gielda #ciekawostki #inflacja #bekazpisu
haha123 - Dzisiaj na żetonie dokonała się krwawa łaźnia. I nie jest prawdą, że to dla...

źródło: comment_1657034684g4cbaF8GPEbmLfzUXWRZHK.jpg

Pobierz
  • 25
@mam_odwage_nic_nie_osiagnac: właśnie mnie to zastanawia, bo Pinokio kupił polskie obligacje, także to by wskazywało na to, że sam Pinokio wierzy w PLN i PIS będzie bronić naszego żetona.

BTW dodałem jeszcze więcej par, wszystkie wzajemnie itd. jednak wniosek jest taki sam:

WSZYSTKIE waluty umocniły się względem śmieci HUF i PLN = nastąpiła wyprzedaż śmieci (HUF i PLN).

CZK i EUR osłabiły się tylko względem walut rezerwowych = nie nastąpiła ich wyprzedaż,
haha123 - @mamodwagenicnieosiagnac: właśnie mnie to zastanawia, bo Pinokio kupił pols...

źródło: comment_16570363009p55GrbvC9z8Ik8U3Vpd4Y.jpg

Pobierz
łaśnie mnie to zastanawia, bo Pinokio kupił polskie obligacje, także to by wskazywało na to, że sam Pinokio wierzy w PLN i PIS będzie bronić naszego żetona.


@haha123: kupił za 5 baniek a 15 baniek z działki poleciały gdzieś tam. Pewnie w walute ;)
Od 2 miesięcy się trąbi, że kupił obligi i ludzi nasladując go, nabili własnie rekordowy popyt na obligi ;)
Ot taki "marketing szeptany" dla obligacji xD
Coś
Oczywiście jeżeli Glapiński da ciała to proponuję ewakuować się z żetona do walut rezerwowych jak np. CHF, USD albo CAD (niedoceniania waluta).


@haha123:
Przykro mówić, ale mam dokładnie takie same wnioski - przy czym czekam już rok.
Na początku roku ok. 20% kapitału przerzuciłem na CHF. Potem część w obligacje i została ok. połowa.
W zależności czy zaczną prowadzić odpowiedzialną politykę - to idę w obligacje, nie to zostaje już chyba
@wuwuzela1: spoko, tylko właśnie ten wykres każdy widzi i komentują go tak "no to przez to że dolar się umacnia, nie przez to że nasza rząd/glapiński/rpp źle robią!!!".

To właśnie chciałem pokazać, że śmieci PLN i HUF się osłabiają do WSZYSTKIEGO w przeciwieństwie do np. EUR, CZK albo RON ;D
Proponuję obserwować kruszce - korekta, zbliża się okazja do zakupu.


@LaurenceFass: i co będziesz leciał po fizyka?

óki co jeszcze dam ostatnią szansę Glapińskiemu - jeżeli da dupy to ewakuacja.


@haha123: wiesz jak jest. To co sie wlasnie #!$%@? to moze byc juz na podstawie tego co bedzie w czwartek i tydzien pozniej jak EBC sie zbierze.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@haha123: nawet bez inflacji i spadków na walutach nie opłaca się iść w nieruchy, bo za 2-3 lata wojna dosięgnie i Polskę, a co za tym idzie: nieruchy wystrzelą do księżyca i to dosłownie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)