Wpis z mikrobloga

Jak to jest że jak fryzer bierze 100zl za cięcie, elekteyk 150zl za gniazdko, korepetytor 150zl za godzine języka a dj 300zl za godzine na weselu to wszystko ok i "pracuje to ma bo jest fachowiec, uczyl sie to ma" a jak lekarz chce 150zl za konsultacje, godzine pracy na oddziale albo 500zl za badanie sprzętem za 150tys to jest AFERA bo ZLODZIEJE PAZERNI!1!1!@!!

Praca umyslowa jest mniej warta czy o co chodzi?

#pytanie #polska #medycyna #lekarz #szpital
  • 150
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@vealen0 postałbyś 8h na nogach z rękami cały czas w górze to byś zmienił zdanie. Fryzjer to fizycznie bardzo wymagający zawód. Do tego szybko siada kręgosłup jak ktoś o siebie nie dba.
  • Odpowiedz
@gracilis: jest pewna różnica, wszystkie profesje poza lekarzem są nieupaństwowione. Oznacza to, że ktoś od A do Z sfinansował sobie biznes. W przypadku lekarza wszyscy płacą co miesiąc (choćby nie chcieli) i liczą, że może im się by coś z tego tytułu należało... i się awanturzą (°°
  • Odpowiedz
@gracilis: standardowa wizyta lekarska prywatna w kilkunastu przypadkach u mnie: aha, to zapraszam za 2 dni do szpitala do mnie na oddzial. 10 minut, 350 zł, dziękuję do widzenia. Sytuacja bez wyjścia, człowiek zaciska żeby i płaci, w duszy pomstując na Pana profesora z nalepka "protest medyków" na biurku.
  • Odpowiedz
@gracilis: mało co wiesz. Koszt poniesiony względem zarobku u lekarzy jest bardzo niewielki i tylko o to mi chodziło. A dobre koparki z osprzętem powyżej 16 ton kosztują tyle ile ci napisałem.
  • Odpowiedz
@MePix: Ty nie opłacasz lekarza z twoim podatków. Ty opłacasz jakiś fundusz który twierdzi że zobowiązuje się, że zorganizuje w ramach tych pieniędzy tobie jakieś leczenie. Z samego faktu bycia lekarzem nikt pieniędzy nie dostaje.
  • Odpowiedz
@Sengrod: umiem w odróżniniu od ciebie korzystac z neta. Najdroższa koparka jaką znalazłem na olx i otomoto kosztuje 800tys i raczej ty taką nie jeździsz do ludzi kopać dziury w ziemi tylko to firmy.
  • Odpowiedz
@lukasz_r128 nie mówię byku że to nie jest wymagający zawód, źle odebrałeś to co napisałem. Fizyczny zawód to gruz, łopata, sadzenie kwiatków. I to co napisałem niczym nie ujmuje fryzjerom, a raczej im dodaje,bo nie dość że stoją to jeszcze myślą i muszą być zręczni. Nie można powiedzieć o fryzjerze fizol. Z całym szacunkiem do fizoli.

PS chodziłem po 8 godzin po lesie, mierzyłem drewno, drzewka, wykładałem karmę dla zwierzyny. Praca
  • Odpowiedz
uczę się dla osób które to rozumieją, dzięki za pokazanie, że są ludzie którzy rozumieją ceny lekarzy. Żeby zrobić te 20 min konsultacji to człowiek uczy się pół życia.


@piamater: Podobnie jak każdy inny specjalista. Problem z lekarzami jest taki, że #!$%@? inżynier po prostu nie będzie miał roboty. Lekarzy za kształcimy tak mało, że stawki są kosmiczne a do tego nawet najgorszy debil jak zdobędzie uprawnienia będzie leczył i
  • Odpowiedz