Wpis z mikrobloga

Jak to jest że jak fryzer bierze 100zl za cięcie, elekteyk 150zl za gniazdko, korepetytor 150zl za godzine języka a dj 300zl za godzine na weselu to wszystko ok i "pracuje to ma bo jest fachowiec, uczyl sie to ma" a jak lekarz chce 150zl za konsultacje, godzine pracy na oddziale albo 500zl za badanie sprzętem za 150tys to jest AFERA bo ZLODZIEJE PAZERNI!1!1!@!!

Praca umyslowa jest mniej warta czy o co chodzi?

#pytanie #polska #medycyna #lekarz #szpital
  • 150
  • Odpowiedz
@Sengrod: zachowujesz się jak typowy robol. Mam większego mam większego xD Rozumiem że ty masz koparkę za 1mln na własną firmę i nią jeździsz i tak zarabiasz? xD No bo jak nie to nawet nie wiem co próbujesz udowodnić. Lepiej nie gadaj z pilotem samolotu bo wtedy w ogóle się mózg spali.
  • Odpowiedz
@gracilis: próbuje ci wytłumaczyć jakie koszty ponoszą przedsiębiorcy a jakie ponosi lekarz i jaka jest niesamowita różnica co do skali. Srasz się o to że ludzie są poirytowani tym jak lekarze potrafią kroić i wcale im się nie dziwię. Jesli widzisz że lekarz w godzinę załatwia dziesięciu pacjentów za 350 zł lub więcej to masz prawo być wściekły. Za to lekarze w szpitalu #!$%@? po 300 godzin w miesiącu za
  • Odpowiedz
@GienekZFabrykiOkienek: debile naczęściej odpadają z tych studiów ;) a to że pacjenci za debilów uważają lekarzy co nie dali recepty na antybiotyk, choć nie było wskazań, albo za debili uważają lekarzy którzy nie robią tego, co pacjent by chciał, to już inna sprawa.
  • Odpowiedz
Jesli widzisz że lekarz w godzinę załatwia dziesięciu pacjentów za 350 zł lub więcej to masz prawo być wściekły.


@Sengrod: to jest 6 minut na wizytę, to jest niemożliwe żeby obskoczyć 10 pacjentów w takim czasie, ale rozumiem, że pasuje idealnie do narracji #!$%@? lekarzy
  • Odpowiedz
żerowanie na tym jest obrzydliwe


@powodzenia: obrzydliwe to jest jak budowlaniec nie chce mi zbudować domu za pół darmo, inaczej będę bezdomna. Jak on tak może??? Zawsze mnie śmieszy, że nie robimy takiego guilt trip'a żadnemu innemu zawodowi, tylko zawodom medycznym. A to że babcia płaci 200 za wizytę to nie wina lekarza, a #!$%@? rządu, który ma głęboko w dupie fakt, że nie finansują odpowiednio ochrony zdrowia. I taki
  • Odpowiedz
debile naczęściej odpadają z tych studiów ;)


@piamater: Citation needed ( ͡° ͜ʖ ͡°) Medycyna ma akurat dosyć niski procent odpadających studentów - porównaj sobie ilu studentów odpada np z informatyki na PW czy UW (mimo, że progi tam są sporo wyższe niż na medycynę więc teoretycznie trafiają tam mocniejsi kandydaci). Po drugie - umiejętność zaliczenia egzaminu nie koniecznie przekłada się na to jak ktoś nadaje
  • Odpowiedz
@gracilis hehs, ja ostatnio miałem taki przypadek, że wpadła do mnie do gabinetu kobieta że mam zbadać psa i stwierdzić czy on ma grzybice.
Ja wtf co to za imba.
To babeczka mi klaruje, że jej córce coś wyszło na skórze, to poleciała do dermatologa.
Dermatolog "rzucił okiem" i stwierdził, że to grzybica, zapytał czy mają psa, bardzo się ucieszył, że owszem mają i stwierdził, że to na pewno od psa.
Zapisał maść, pani posmarowała i córce zeszło.
  • Odpowiedz