Wpis z mikrobloga

Chyba jeden z najgłupszych i niezaktualizowanych żywych przepisów w ruchu ulicznym.

Jaki jest sens tego przepisy w dobie obecnych czasów, gdy:
- każdy telefon ma tryb głośnomówiący
- większość samochodów jest wyposażona w ekrany dotykowe, które tak samo absorbują uwagę
- znikoma szansa na wyłapanie i udowodnienie owego wykroczenia

#samochody #prawo #motoryzacja #prawojazdy #ulicznewysrywy
Pobierz 30062018 - Chyba jeden z najgłupszych i niezaktualizowanych żywych przepisów w ruchu ...
źródło: comment_16569362472d2nozoJu5yiONouuNlDhg.jpg
  • 10
jaki jest sens tego przepisy w dobie obecnych czasów, gdy:

- każdy telefon ma tryb głośnomówiący

- większość samochodów jest wyposażona w ekrany dotykowe, które tak samo absorbują uwagę

- znikoma szansa na wyłapanie i udowodnienie owego wykroczenia


@30062018: A mimo tego ludzie nadal uwielbiają trzymać telefon w łapie, sprawdzać #!$%@? wie co. Ostatnio mi na zielonej strzałce taki wyjechał. Telefon w ręce „na nodze” i jedzie ¯_(ツ)_/¯
@30062018: eee tam, nie jestem ekspertem od prawa ruchu drogowego, ale zakładam że ustawodawcy zależy na wszelkich dystraktorach uwagi kierowcy i nie ważne czy on będzie ręką w gaciach gmerał czy pisał na wypok posty to będzie mnie to od jazdy odrywać stąd przepis nadal wydaje się być zasadnym
@30062018: Widzisz wypasione auto za kilkaset tysięcy, a jedzie nim ktoś kto trzyma telefon przy uchu. Czy samochód marki premium ma gówniany mikrofon? Czy osoba, która się dorobiła kilkuset tysięcy nie potrafi powiązać telefonu z samochodem przez Bluetooth? Nikt w salonie nie pokazał jak to się robi? Moze to wszystko z wypożyczalni?
Jedzie potem taki ktoś z telefonem przy uchu, automat działa sam, ale na kierunkowskaz to już wywalone.To jest, nie
@30062018: ciężko przejechać parę kilometrów przez Warszawę i nie minac co najmniej kilku osób obsługujących telefon. Tu nie chodzi o samo oderwanie ręki, a również skupienie uwagi na obsłudze urządzenia. I nie wiem co masz na myśli mówiąc o trudności w udowodnieniu, jedzie delikwent z telefonem przy uchu, zostaje zatrzymany i nagrodzony mandatem. W przypadku odmowy i skierowania wniosku do sądu, myślę że sąd raczej da wiarę zeznaniom dwóch funkcjonariuszy, a
Autentycznie możesz dostać mandat za jedzenie kanapki


@r5678: Ten przepis dotyczy tylko wąskiej grupy kierowców:

Kierującemu pojazdem silnikowym, który przewozi osobę, zabrania się palenia tytoniu lub spożywania pokarmów w czasie jazdy. Nie dotyczy to kierującego samochodem ciężarowym, który przewozi osobę w kabinie kierowcy, i kierującego samochodem osobowym, z wyjątkiem taksówki