Wpis z mikrobloga

Strasznie zazdroszczę ludziom, którzy mają jedno hobby które kochają. Mi wszystko się szybko nudzi :/ Kiedyś kupiłem motocykl, przejeździłem cały sezon, następy sezon przestał w garażu a potem go sprzedałem. Zacząłem latać na szybowcach. Szło mi całkiem spoko, byłem na zawodach i miałem dobre wyniki. Miałem dostać się do reprezentacji juniorów ale mi się latanie znudziło. Potem spróbowałem spadochronów. Zrobiłem licencje, wyskakałem z 200 skoków i to samo, znudziło mi się. W miedzy czasie próbowałem też ścianki wspinaczkowej - znudziło mi się po pół roku. Urbex po kilku miejscówkach. Rolki po trzech miesiącach. Rower to jeszcze tego samego dnia którego go kupiłem. Niedawno kupiłem sobie Xboxa bo jako dzieciak lubiłem grac w gry, przeszedłem RDR2 i Cyberpranka i to tyle. Jedyne co mi się nie nudzi to marnowanie czasu na YouTube i Wykopie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#zalesie #hobby #problemypierwszegoswiata
  • 78
@DooBeeDooBee: nie wiem czy bait, ale człowieku, wyobraź sobie, że nie chce Ci się nawet zaczynać czegokolwiek nowego, bo i tak wiesz, że po godzinie ci się znudzi. I będziesz miał kaca moralniaka że na to wydałeś szmal. To dopiero tragedia człowieka współczesnego.
@DooBeeDooBee: moim zdaniem powinieneś iść do psychologa.

Powodów może być bardzo dużo i sam ich nie odkryjesz.

Przykładowo pragnienie poczucia bycia osobą fajną może powodować ze szukasz sobie „cool” zajęć. Niby robisz to wszystko dla siebie ale podświadomie możesz szukać aprobaty innych osob. Zaczynasz coś robić, ale nie widzisz żeby otoczenie się tym ekscytowało i nie jest to już dla ciebie atrakcyjne. Zamiast szukac powodu dla którego przestajesz robić te rzeczy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@DooBeeDooBee: no bo nie robisz tego dla siebie, tylko po to żeby inni to podziwiali i żeby byc dla nich bardziej interesująca osoba. Nie trzeba mieć #!$%@? hobby, żeby dobrze żyć. Co jest złego w marnowaniu czasu na YouTube i wykopie? Nie można się tym nikomu pochwalić?
@DooBeeDooBee Hm. Możesz zostać nauczycielem w szkole średniej. I postawić sobie za cel zdobycie przez uczniów jakiegoś mistrzostwa, wygrania olimpiady albo po prostu nauczenia ich tego, co sam umiesz. Emocji nie zabraknie.

Chociaż jak przeczytałem o rowerze.... prawdopodobnie byś zrezygnował jeszcze przed pierwszą lekcją. :p

A poważniej, według mnie robienie rzeczy dla siebie się nudzi po jakimś czasie. No chyba, że ktoś chce być niewiadomojakim czempionem, ale wtedy to już nie jest
@DooBeeDooBee: Wygląda na to że jesteś ogarniętym ziomeczkiem więc sobie załóż jakiś konkretny cel, i dopiero jak go osiągniesz to ciśnij dalej. Będzie bardziej produktywnie i trochę mniej będzie cię cisnąć, np. 120 na klatę - i masz przynajmniej z rok dobrych treningów na siłowni do przodu