Wpis z mikrobloga

Byłem na uczelni A zarówno na I i II stopniu. Z uwagi na to, że mam orzeczenie o niepełnosprawności, pobierałem przez ten czas stypendium dla osób niepełnosprawnych. Jestem właśnie po obronie pr mgr i oficjalnie zakończyłem studiowanie na uczelni A. Pytanie moje jest takie, czy jak pójdę teraz na inną uczelnię B lub na tą samą uczelnię A, ale na inny kierunek to dalej mogę się ubiegać o to świadczenie?

Poczytałem regulaminy i część uczelni ma jasno napisane, że na drugim kierunku na tej samej uczelni nie możesz dostać takiego stypendium po raz drugi. A jak to wygląda w przypadku w którym bym poszedł studiować na inną uczelnię?

Może ktoś próbował tak robić. Jakie były tego efekty, udało się?

#prawo #studia #niepelnosprawni #pytanie #pomocy #pomoc
  • 1
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Spartanss: Socjalne są na pewno zablokowane na takie manewry, bo znalazło się cwaniaków co tak wykorzystywało system.

Możesz to zobaczyć na wniosku o stypendium, bo tam zapewne będzie na końcu oświadczenie w stylu "nie biorę i nie brałem kasy za...", ale podejrzewam, że większość uczelni wyznaje zasadę "masz jedną szansę w życiu i kolejne kierunki to twoja fanaberia, więc rób kasę samodzielnie".