Wpis z mikrobloga

@mickpl: hm...co do hurtownii budowlanych to nie wiem czy zapakowane do pełna.
Kończę właśnie budowę domu i praktycznie wszystko było na zamówienie i jeszcze trzeba było czekać.
@piotras24 hurtownia stali wynajmuje działkę ode mnie. Wczoraj widziałem się z właścicielem i mówi, że mają od groma stali kupionej na górce, chyba 8k za tonę, a teraz nie mogą sprzedać za 5-6k (mogłem przekręcić ceny dokładne za co przepraszam). Mają u siebie 24 tony zamrożone, więc sporo kasy. U niego nie brakuje raczej materiałów, mają go nawet zbyt dużo i nie mogą sprzedać.
@mickpl: no idzie kryzys na nieruchomościach i w sprzedaży kredytów.
Paru developerów fiknie koziołka a jeśli chodzi o banki to jasne sprzedaż spadnie a to obniży dochody w przyszłości ale tu i teraz oraz przez najbliższe 12-24 miesiące będą mieli rekordowe dochody.

Kryzys trzaśnie w wiele branż na rynku i wielu Polaków.
Nie potrzeba takich wpisów żeby panikować - wiadomo developer albo inny sprzedawca który zarabia na prowizji jak wcześniej zarabiał
@Romanski18: to moze jakies hurtownie specjalizujace sie w konkretnych materialach. Jak kupowalem w "ogolnobudowlanych" to co chwila czegos brakowalo i czekalem az dojdzie.

Przy okazji to jak zaczynalem budowę 3 lata temu to stal byla po 2.5 tys za tone.
nie mogą sprzedać.


@Romanski18: sprzedać mogą, tylko janusz musi się pogodzić ze stratą, tak to bywa raz na wozie raz pod wozem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale wiadomo jak to polskie janusze, tylko zysk a jakby miał sprzedać ze stratą to woli żeby leżało i gniło, bo inaczej to ujma na honorze. A tak to pokaże że stać go, kupić na górce i zmarnować, niech somsiad widzi