Wpis z mikrobloga

Obraz przeciętnego posiadacza iphone w Polsce na podstawie najpopularniejszych aplikacji na iOS:
Kupił telefon na raty, na którego go nie stać, więc daje się sprzedać mafii paliwowej, by oszczędzić 50 zł na paliwie.
Kupuje w brudnej biedronce najtańsze gówno w promocji z aplikacji, ubierając się w używane ciuchy z vinted, polując na promocję na dezodoranty.
I klasycznie zamawia chińskie gówna, których nie potrzebuje, ale były w promocji na szopi.
A że ma hajs z 500+, płaci za Disney+, by bachory miały się na co gapić, bo na tym polega wychowanie xD ale zabrakło już na Spotify, więc używa scam przeglądarki, by słuchać YouTube w tle, bo bez płacenia nie da się tak jak na androidzie xD
Ale przynajmniej ma telefon dla elity i pluje na polaczków z bieda androidem XDDDDD

#iphone #apple #bekazpodludzi #android #polska #gownowpis #android #heheszki
Izanagi013 - Obraz przeciętnego posiadacza iphone w Polsce na podstawie najpopularnie...

źródło: comment_1656573690Te3F7potu1IRTdgczY2wIE.jpg

Pobierz
  • 211
@Prexiax: jak kupujesz na raty to znaczy, że cię na daną rzecz nie stać. A jeżeli to jest produkt, który nie jest niezbędny, jak drogi telefon, to jest to po prostu nieodpowiedzialne zadłużanie się. Potem wielkie zaskoczenie, że wymiana zbitego ekranu kosztuje 1k, co widać po tym, ile osób z ajfonami chodzi z rozbitym ekranem xD
@Izanagi013: Z jednej strony tak, z drugiej nie. Przykładowo branie auta w leasing/kredyt to według ciebie oznaka, że kogoś nie stać na posiadanie tego auta? Według mnie. Bo i tak dana osoba musi płacić nie małą kwotę leasingową.

Drugą kwestią jest to, że często nawet lepiej wziąć komputer/telefon czy jakiś inny droższy sprzęt na raty 0% i sobie to spłacać a daną kwotę zaalokować gdzieś indziej np. jakieś aktywo lub jakaś
@xaro: auto w leasing/kredyt to trochę inna bajka, ale niewiele. Czasami potrzebujesz nowy samochód z wielu różnych powodów. Ale w większości przypadków ludzie je kupują, by się pokazać, że ich stać. Ale jak się zepsuje poza gwarancją, to koszt naprawy jest kłopotem - czyli jak nie stać cię na utrzymanie takiego auta, nie stać cię na jego posiadanie. Ale może zyję w bańce i tylko ludzie których ja znam, a kupują
@Izanagi013: Może stać ich na telefon który po roku się nie zacina, bo kupują w biedronce i na vinted? ale wiadomo, lepiej zrobić "dogłębną" analizę społeczeństwa, które de facto jest po prostu autoanalizą swojego własnego #!$%@?, zawiści i lęków. Dlaczego tak bardzo boli Cię, że ludzie wolą wydać tysiąc złotych więcej za telefon i mieć go dwa/trzy lata dłużej niż xiaomi które muszą co drugi rok wymieniać bo im instagram przestaje
@Izanagi013: Rozumiem, no z tymi leasingami często tak wygląda, czyli żeby się pochwalić. Z drugiej strony jest to olbrzymia wygoda i wiele osób, ma wolne środki, które mogliby wpakować w cokolwiek innego (np. wzięcie mieszkania w kredyt, wynajem itd) ale wolą mieć coś z życia i posiadać fajne auto. I według mnie nie powinniśmy mieć z tym problemu.

A co do mikroinwestowania, to tu już zależy od człowieka. Niektórzy lubią jak
@Daronk: imo nie ma sensu się tłumaczyć, bo tu jest taka teza rzucona że iphone === osoba chwaląca się jaka to nie jest bogata przy czym nie chce wydawać więcej niż ci mało zarabiający na rzeczach, na których może zaoszczędzić

błędne koło #!$%@? xd
Jak kupujesz niskiej jakości jedzenie i używane ciuchy tylko po to, by mieć drogi telefon, to masz problem z priorytetami w życiu


@Izanagi013: Zarabiam bardzo dużo jak na Polskie standardy. Czasami robię zakupy w biedronce. Akurat nie mam apki, ale jeżeli coś tam dają i można obejrzeć promocje - to czemu nie? Przez to, że te telefony są długowieczne, to ktoś mógł kupić je, gdy sytuacja finansowa była lepsza niż teraz.
@xaro: ja nie mam z tym problemu, każdy robi co chce. Jak potrzebuje wygodę na 5 minut jazdy do biedronki, to nie moja sprawa. No chyba że potem płacze, że nie może czegoś kupić, a ma leasing, albo wyzywa innych od biedaków, bo nie mają apple.

A to inwestowanie w ten sposób to robią najczęściej ci, którzy liczą, że hajs sam przyjdzie, a poświęcić czasu na swój własny rozwój i naukę,
@Daronk: ignorujesz kontekst, zawarty w ostatnim zdaniu w poście. Wartościuję tych oszołomów, którzy wyzywają posiadaczy czegoś innego niż srapple od biedaków, co jest częste na wykopie. A patrząc na to, co sciąga przeciętny user iphona można rzecz z dużym prawdopodobieństwem, że ta samozwańcza elita również oszczędza na ziemniakach, jak biedota, którą wyzywa.
Wartościuję tych oszołomów, którzy wyzywają posiadaczy czegoś innego niż srapple od biedaków, co jest częste na wykopie.


@Izanagi013: Nie jest częste na wykopie. Chciałeś ładny post, zbudowałeś historyjkę. 90% postów to ludzie piszący w formie żartu - tak, jak masz ps5 masterrace i xbox peasants (i nie mówcie, że jest inaczej ( ͡° ͜ʖ ͡°) ). Jak dorośniesz i wyjdziesz ze szkoły to zobaczysz, że nikt nie