Wpis z mikrobloga

@Bushi13: niech wypieprzają w podskokach, honoru nie mają upasione wieprze. Jak zarobili rekordowe miliardy w pierwszym półroczu to cicho siedzieli. Jak rozdawali kredyty na prawo i lewo bo łatwy zysk, nie oferując przy tym stałego oprocentowania to też nie narzekali. Jakoś ciężko mi uwierzyć, że te wakacje kredytowe będą jakimś wielkim obciążeniem dla najbogatszych instytucji w kraju.

Bankowcy to jest prawdziwy rak i kasta w tym kraju. Nie sędziowie, lekarze
  • Odpowiedz
@1349: to nie do końca jest tak. W Polsce masz do wyboru kredyt na zmiennej albo na stałej ale tylko na 5 lat. Jak bierzesz kredyt na 30 to te 5 lat nic ci nie daje. Ja brałam kredyt jak stopy były ponizej 2. Rata wzrosła mi o o jakieś 1200 zł a nadplacalismy bardzo dużo w czasie gdy stopu były zerowe. Ale ja mogę płacić ok, tyle że teraz
  • Odpowiedz
jakieś 4 mln ma kredyt hipoteczny. więc reszta go nie ma i to jest większość.


@koku:

jakies 2,5 mln nieruchomosci jest zakupione na kredyt hipoteczny, te dodatkowe 1,5 mln to
  • Odpowiedz
jedni kupią jedzenie a drudzy #!$%@?ą na harnasie. żeby walczyć z inflacją należy ściągnąć kasę z rynku a nie ją zostawiać w postaci "wakacji" od spłaty swoich długów.


@koku:

to ja sciagaj: podnies oprocentowanie lokat, sciagnij kase z obligacji covidowych a nie roluj dlug, nie rozdawaj kielbas wyborczych, przycisnij do sciany spolki panstwowe (w tym na Orlen), zeby nie wzbogacaly sie pod plaszczykiem inflacji
  • Odpowiedz
@Fitoplankton Cała ta sytuacja z kredytami hipotecznymi pokazuje, że sektor bankowy powinien być u nas zaorany w #!$%@?. Mamy absolutnie najwyższe oprocentowanie kredytów hipotecznych w UE - nieważne czy porównując do ustabilizowanych gospodarek starej Unii czy do nowych że wschodu. Od tych drugich mamy wyższe o 3-4%, natomiast w krajach starej UE 3-4% to nie jest osiągane nawet na kredytach o stałej stopie przez cały okres.

TSUE wydał jasny werdykt, że
  • Odpowiedz
@yuio: @powaznyczlowiek: @Bromatologia: wy i cała masa innych. Mózgu nie macie? Przecież to bardzo mądry apel. Już nie chodzi o zysk czy stratę banku tylko o inflację. Inflacja jest spowodowana w dużej mierze przez to #!$%@? rozdawnictwo na prawo i lewo. Stopy procentowe zostały podniesione aby przyhamować te inflację. A te wszystkie wakacje kredytowe i inne kolejne zapomogi dla wszystkich jak leci, to znowu kolejny wzrost
  • Odpowiedz
@paragony: sponsorem inflacji nie musza byc osoby zakredytowane.


Rozdawnictwo jest wtedy kiedy np. dajesz donejta lasce na chacie, albo 13 emeryture
Branie kredytu gdzie splacasz 10% wartosci pozyczonych pieniedzy w ciagu roku, plus kapital, to juz wyciaganie pieniedzy z rynku, przy czym podnoszenie stop sprzyja jeszcze wiekszemu zabieraniu pieniedzy z rynku poprzez min. ograniczenie dostepu do nowych kredytow

Jestes zwyczajnie glupi i wierzysz w to co ktos inny ci powie,
  • Odpowiedz
@yuio: zrób trochę zoom out i spójrz w skali makro.
Zgadzam się, że to nie sprawiedliwie, że kredytobiorcy najbardziej dostali po dupie. Sam napisałeś o 13 emeryturach. Dokładnie. Emerytury, 500 plusy czy inne zapomogi, jak właśnie kredytowe, prowadzą do tego co mamy aktualnie. To jest zamknięte koło. A zabranie pieniędzy z rynku jest trochę złem koniecznym.
Wiesz w ogóle po co się manipuluje stopami procentowymi? Czy uważasz że zły pan
  • Odpowiedz