Wpis z mikrobloga

Czołem!
Potrzebuje porady odnośnie pierwszej szosy. Macie coś do polecenia? Budżet do 7k. Jazda po asfalcie, raczej płasko, 2-3 razy w tygodniu :)

Lub na co zwrócić uwagę przy kupnie? Żeby usiąść, przejechać się kawałek to wiem, ale przerzutki, osprzęt itd:)

#kolarstwo #szosa #rower
  • 22
@van_der_bike: oczywiście, że nie musi. A czemu się boisz? Ja bym bał się aluminium którego nikt nie naprawi, a z karbonitem cuda można zrobić. Dodatkowo dzisiaj kupujesz za 7k, a za rok sprzedajesz z większym przebiegiem za 8. Dużo rowerów sprzedałem w tym roku za 7k właśnie w karbonicie i dalej łatwo coś dorwać :)
@mirekrozrabiaka: W zupełności wystarczy mechaniczna R7000, jak masz słabą kondycję weź z korbą 50/34 i kasetą 11-28 ewentualnie jak często wieje czy czasem podjazdy 11-30/11-32. Jak chcesz by łańcuch był bardziej napięty weź z krótkim wózkiem. Mocno budżetowe ramy aluminiowe nawet z karbonowym widelcem potrafią trzepać po łapach ale nie wiem jakie są w rowerach za 7k więc jak ktoś jest delikatny lepiej sprawdzić opinie. No i się zastanowić czy czasem
@GrubyKociol: boję się tego co się z rowerem działo, a lubię swoje zęby ( ͡° ͜ʖ ͡°) w przypadku OPa to ma być pierwsza szosa. Jest pytanie czy nawet 5k za van rysela jest w tym wypadku rozsądne. Wpadnie w szczelinę na asfalcie czy nie wypnie się z pedałów i z karbonem może być problem.
@mirekrozrabiaka: Van Rysel to marka Decathlonu, ale są to rowery na ramach z homologacją UCI. Masz Tribana, którego w sumie bym Ci polecał ( na 105 to już będzie przyjemnie jeździło ) i dalej Van Rysel-a. Szczerze zastanów się czy nie kupić po prostu Tribana na max 105, a realnie na pierwszą szosę Sora. Nie szedłbym w karbon tak jak napisałem wyżej przy pierwszej szosie - czy wpadniesz w szczelinę na