Wpis z mikrobloga

Będę miał b------a i wkurza mnie podejście tego zasranego państwa #pis . Chciałbym mieć zdrowe bobo (żeby nie urodził się moderator), a testy prenatalne kosztują jakieś 3-4k. Oczywiście zapłać sam, ale jak będzie upośledzone to nie możesz usunąć, bo "ochrona życia". Szkoda, że ta ochrona życia nie chroni rodziców... ()
Jak tak chcą być pro-life, to wszelkie testy, usg, wszystko powinno być darmowe - wtedy może ludzie by się decydowali na dziecko...

#dzieci #ciaza #rodzicielstwo #b------k
  • 51
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ciemnienie: No też słyszałem, że na zachodzie mają gorzej. Z tego co wiem Holandia, Belgia to żadnych badań, radź se sam. Zachodzisz w ciążę, idziesz rodzić jak bydło i tyle. Tam się nie cackają
  • Odpowiedz
@SebaD86: z kim wy wspolpracujecie? USG genetyczne to wydłużone badanie (ponad 20nminut) na sprzęcie
o wysokiej klasie i może je wykonać tylko ginekolog z międzynarodowym certyfikatem FMF. Do tego musi ono zawsze łączyć się ze skalibrowanymi testami z krwi, samo USG to za malo.
  • Odpowiedz
Za same testy (chyba fafdziesiąt które są wymagane do pierwszego USG w 10 tygodniu) to poszło ponad 600zł już.


@SebaD86: jeśli ciążę prowadzi ginekolog prywatnie a nie na NFZ, to tak jest. Jeśli nie, to dostaje się skierowania. Mi ciążę prowadził ginekolog od piątego tygodnia, a że podstawowe badania na NFZ nie wykazywały żadnej nieprawidłowości, to też nie czułam potrzeby biegania dodatkowo prywatnie po lekarzach. Ciąża przebiegała bez jakichkolwiek komplikacji,
  • Odpowiedz
USG zrobiliśmy, niby lekarka powiedziała, że wszystko ok, ale na tym USG serio g---o widać, połówkowe jest za miesiąc (pod koniec lipca), ale to będzie 20 tydzień, więc nawet jak wyjdzie jakaś wada to w tym pięknym kraju możesz tylko usiąść i płakać.


@SebaD86: ty g---o widzisz, ale specjalista widzi dokładnie, a jeśli ma problem z pomiarem to cię o tym informuje, nas przy pierwszym dziecku poinformowała że pomiar może
  • Odpowiedz
@BornToDie69: Mieszkam we Wrocławiu - żłobek normalnie kosztuje prywatnie 1450 + 17 zł dziennie wyżywienie. Dofinansowanie od miasta to 680 zł + 400+ na żłobek, także cena nam spada do 370 zł + 17 dziennie za wyżywienie.

Warszawa - wszystkie prywatne żłobki są w pełni opłacane przez miasto, rodzice płaca tylko za wyżywienie.

Katowice - maja też dopłaty do żłobków, znajomi mówią, że za prywatne im wychodzi jakieś 500zł.

Oczywiście
  • Odpowiedz
@BornToDie69: no i po macierzyńskim masz jeszcze urlop (hehe) wychowawczy, który przysługuje do 3 rż dziecka. Jest on bezpłatny, ale nikt cie w tym czasie nie ma prawa zwolnić i możesz zostać z maluchem w domu, jeśli ci to odpowiada.
@SebaD86: to robiliście badanie genetyczne kkrew i usg) pod koniec I trymestry, czy nie?
  • Odpowiedz
bądź patusem:
robisz dziecko będąc pod wpływem samogonu pędzonego ze skarpet,
żyjesz jak menel do czasu aż brzuch robi się niespodziewanie duży,
żadnych badań, żadnych testów,
od 7 miesiąca odstawiasz alko - bo trzeba zadbać o zdrowie:
od tej pory tylko p--o
  • Odpowiedz
dostałem kartkę, jak wrócę do domu to podam wszystkie parametry ;) Jakieś NT, FL, BPD i takie tam.


@SebaD86: ja aż tak się na tym nie znam ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale możesz napisać przezierność karkową i czy przepływy są w porządku. Przezierność to najprostszy sposób sprawdzenia czy musicie się czymkolwiek martwić. Ale dziwne że od razu po USG partnerka nie poszła na krew do badań
  • Odpowiedz
@SebaD86: NT, FL, BPD to standardowe pomiary poszczególnych długości części ciała płodu, które wykonuje się przy każdym USG. Na USG genetycznym mierzy się przeziernosc karkowa, bada kość nosową i dokładnie ogląda każdy organ. Większość poważnych wad jest już widoczna na tym etapie.
  • Odpowiedz
Wszystko płatne, co miesiąc trzeba wydawać kilka stówek na różne badania które są w sumie obowiązkowe do zdrowej ciąży.


@BornToDie69: niby jakie obowiązkowe badania są płatne prowadząc ciążę na NFZ? Ja za nic nie płaciłam.

Po urodzeniu normalnemu człowiekowi nie należy się NIC! Żeby dostać 1000 zł becikowego trzeba mieć maks 1900 zł na osobę dochód. Śmiech na sali xd

Pozostaje jedynie 500+ które i tak g---o daje bo jak kobieta pójdzie na macierzyńskie to dostaje kilkaset
  • Odpowiedz