Wpis z mikrobloga

Będę miał bombelka i wkurza mnie podejście tego zasranego państwa #pis . Chciałbym mieć zdrowe bobo (żeby nie urodził się moderator), a testy prenatalne kosztują jakieś 3-4k. Oczywiście zapłać sam, ale jak będzie upośledzone to nie możesz usunąć, bo "ochrona życia". Szkoda, że ta ochrona życia nie chroni rodziców... ()
Jak tak chcą być pro-life, to wszelkie testy, usg, wszystko powinno być darmowe - wtedy może ludzie by się decydowali na dziecko...

#dzieci #ciaza #rodzicielstwo #bombelek
  • 51
@SebaD86: Podstawowe testy (usg genetyczne + test pappa) są znacznie tańsze i darmowe dla kobiet powyżej 35 roku życia i gdy są jakieś inne wskazania. Natomiast są to testy słabo miarodajne - znam przypadki, gdzie wyniki były ok, a potem się okazywało że dziecko jest chore albo na odwrót.

Jak byłam w ciąży to od razu jak tylko mogłam robiłam NIFTY, które niestety kosztują prawie 3k. Ciąża prowadzona prywatnie, podtrzymywana duża
@SebaD86: o jakich testach konkretnie mówisz? Moja żona miała testy za darmo bo ma ponad 35 lat. Ale nawet jak byśmy musieli płacić to nie wychodziły nigdy takie kwoty. Chyba że mówisz o teście z krwi nifty, gdzie próbki wysyłane są do Korei Południowej. Ale nie wiem po co mielibyście robić takie testy.
@SebaD86: powinieneś zacząć od:
- sprawdzenia stanu zdrowia przyszłej mamy oraz swojego
- suplementacji - kwas foliowy powinna brać każda kobieta w planująca ciążę, minimum 3 mce przed rozpoczęciem staran
- eliminacji alkoholou, papierosów oraz prowadzenie zdrowego trybu życia przez przyszłych rodziców.

Dzieci w większości rodzą się zdrowe, więc nie stresuj się na zapas. Dobry i zaufany ginekolog was przez wszystko przeprowadzi.
@Lonate: wolę wydać 10k, niż użerać się (sorry, ale to trzeba powiedzieć wprost) z chorym dzieckiem. Dziecko z downem to jest rezygnacja z życia zawodowego jednego z rodziców, bo trzeba mu poświęcać 24/7 czasu. Nie wspomnę, że jak coś się odwali to zostaje fundacja #polsat #tvn i inne takie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Dwudziestydrugi: jak przegra w loterii genów, to zostaje Holandia albo Czechy
@konrado12:
@Nothingt0wn: testy nifty (te lepsze, z ubezpieczeniem w razie w), to koszt 3-4k
@ciemnienie: alkoholu nie ma, suplementacja folią jest, to było średnio planowane ( ͡° ͜ʖ ͡°) więc nie było supli przed. Zdrowi jesteśmy, oboje ZHDK #krwiodawstwo więc też ok. Wiem, że jest sporo zdrowych, ale jednak chore dziecko niszczy życie. Może kraczę ale wiesz jak jest :)
na razie mam jakąś nieopisaną obawę, że będzie chore


@SebaD86: To normalne, czeka Cię wielka zmiana w życiu stąd obawa.
To zdrowy objaw. Chcesz żeby było jak najlepiej. Miałem podobnie.

Minimum to kontrolne USG, chyba ze dwa są zalecane. U nas okazało się, że młody szybko rośnie i pewnie urodzi się przed czasem. Żona dostała sterydy, żeby młodemu szybciej rozwijały się płuca. Dziś mamy zdrowego już prawie pięciolatka.
@SebaD86: ja cie rozumiem, ale serio tłuczenie sobie do głowy najgorszego scenariusza tylko komplikuje sprawe. Zaufany i sprawdzony lekarz was poprowadzi i doradzi, więc na tym bym się skupiła, na współpracy z dobrym specjalista. To ze wszystko prywatnie i za dodatkową kasę, to chyba oczywiste, ale tej inwestycji się nie kalkuluje. Mi mimo wieku ponad 30 lat i dobrych wynikach testu potrójnego + usg genetycznego, gin zwyczajnie nie zalecił dodatkowego testu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@SebaD86: Taka prawda. Jestem też na tym etapie i jedyne co jest darmowe to niektóre leki w przychodni. Państwo jest absolutnie przeciwnikiem rozmnażania się.

Wszystko płatne, co miesiąc trzeba wydawać kilka stówek na różne badania które są w sumie obowiązkowe do zdrowej ciąży.

Przedszkola to dramat, trzeba liczyć 1500 zł na dziecko CO MIESIĄC

Po urodzeniu normalnemu człowiekowi nie należy się NIC! Żeby dostać 1000 zł becikowego trzeba mieć maks 1900
Moja partnerka ma 28 więc się nie należy w super państwie. A ryzyko dla 30-latek to... 1:952 to nie jest mało. Jeśli co rok rodzi się 331 tys. urodzin (dane za 2021), to ponad 300 dzieci ma Downa ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@xer78: na razie mam jakąś nieopisaną obawę, że będzie chore


@SebaD86: dlatego polecam zacząć od USG po 10 tygodniu ciąży. To już nie te
@ciemnienie: Wiem, że się nie kalkuluje, ale jakbym mieszkał w innym kraju, gdzie kobieta ma wybór, a w razie co aborcja w wyniku uszkodzenia płodu to bym to olał. A tak każą rodzić bo bozia patrzy (tfu!), usuwać nie wolno, a państwo się wypina.
Jak nie chcą się wpieprzać w pomoc, to niech się nie wpieprzają jak coś idzie nie tak.
@konrado12: USG zrobiliśmy, niby lekarka powiedziała, że wszystko ok,
@BornToDie69: z macierzyńskim nie przesadzaj, pod tym względem jest w PL całkiem nieźle. Matka może zostać z dzieckiem ponad rok, dostaje wówczas srodnio 80% pensji. Do tego masz 60 dni opieki na chore dziecko, 2 dni dodatkowego urlopu, skrócone godziny pracy, jeśli karmisz piersia, 500+ i dopłatę 400 zł do żłobka. Porównaj to sobie do warunków w USA, gdy matki wracają do pracy po dwóch tygodniach od porodu xd.