Wpis z mikrobloga

Mireczki planuję w najbliższym czasie targnąć się na 200km na #szosa (trasa DG> Lanckorona> DG). Raczej nie jestem fanem stawania w sklepach po drodze, z moim szczęściem i tak są prawie zawsze zamknięte. Z czasów biegania po górach została mi taka kamizelka biegowa Grivela. Myślicie, że to dobry pomysł brać ją jako "magazyn" na wodę (bukłak) i jakieś jedzenie? W rowerze mam jeden bidon + w miejscu drugiego bidonu pojemnik na narzędzia Elite, na 100km te 750ml starcza na styk. Ma ktoś z Was doświadczenie w jeździe z takim czymś, może powodować jakieś otarcia, dyskomfort?
Pobierz lukglo86 - Mireczki planuję w najbliższym czasie targnąć się na 200km na #szosa (tras...
źródło: comment_1656485420DDXM0nvEmRNagWtfQXF78Y.jpg
  • 12
@lukglo86: Rzeczy z pojemnika na bidon do małej podsiodłówki, zmień bidony na większe - np Maxi Corsa 950ml z decathlonu https://www.decathlon.pl/p/bidon-rowerowy-maxi-corsa-950-ml/_/R-p-X8659167?mc=8659167. Na jedzenie mała torebka na kierownice, cos w tym stylu https://www.apidura.com/shop/backcountry-food-pouch/ (tylko pogladowe, Decathlon sprzedawal kiedys podobne po 30zł), mały bidon tez sie tam zmiesci bez problemu. Reszta do kieszonek na plecach.
Ja z nic nie chciałbym z czyms takim jezdzic na plecach, juz jazda z plecakiem na dluzsze trasy
@PortalZeSmiesznymiObrazkami: @Dziaku: @cieplok: nie twierdzę, że to jest zdrowe ale z czasów biegania zostało mi takie zapotrzebowanie na wodę, czasami jeszcze ze 100ml mi zostanie - np w ostatnią niedzielę pojechałem 100km (trasa do Alwerni), fakt było ciepło (33st) ale w domu jeszcze wylewałem z 50-100ml wody. Na 200km jednak wiem, że to będzie mało ( ͡° ͜ʖ ͡°), co do dostępności sklepów to na
@lukglo86: narzędzia do jakiejś małej podsiodłówki, dwa bidony i żarcie do kieszonek. W sklepie i tak bym się zatrzymał bo przy obecnych temperaturach picie ciepłej zupy przez tyle godzin to nic przyjemnego (nie ma opcji żebyś przez 200km nie trafił na otwarty sklep albo stację).
Ja bym tego nie bral, dla mnie najwazniejsze jest to zeby nic na plecach nie było, szczególnie jak jedziesz >200 km. Nie rozumiem z czym masz problem zeby dokupic wode po drodze na takiej dlugiej trasie?
@lukglo86: Ostatnio potrzebowałem ok. 2 litry. Mam bidon 950 ml i jeden bidon-zasobnik. Bidon i zasobnik zostawiłem. Kupiłem sobie 2 półlitrowe wody i "zamontowałem" do nich korki od izotoników. Wody włożyłem do dwóch kieszeni w koszulce.
Nie było to może wybitnie wygodne, ale jak opróżnia się najpierw butelki w koszulce, to po 60-70 km masz już pusto.
@lukglo86 na 200km ja biorę jeden duży bidon który uzupełniam, narzędzia i dętkę w podsiodlowke, jedzenie w torebkę typu JackPack Płetwa
Biegać można z tym plecakiem, miałem w ogóle taki. Ale na rowerze zapocosz się.