Wpis z mikrobloga

Kilka pozytywnych zgadywanek:

1. Nie będzie w Polsce stagflacji. Utrzymamy dodatni wzrost PKB.

2. Obronimy żetony z orzełkiem. Cena dolara spadnie.

3. Nie będzie wysokiego wzrostu bezrobocia, chociaż podejrzewam, że jakiś będzie.

Obecne założenia analityków z twittera opierają się, a jakże, na małpowaniu przewidywań zachodnich ekspertów dotyczących zachodnich gospodarek. Co ma się do polskiej rzeczywistości jak kij do oka.

W ogóle to dramat, że ta analityka jest taka słaba. XD Jakby to robiły dzieci z gimnazjum. Byle tekst z Bloomberga jest dla tych ludzi jak złoty graal i od razu można walić tekstami z dupy, że w Polsce będzie tak samo.

Zawołam do tego wpisu w lutym 2023.

#gielda #nieruchomosci #ekonomia #gospodarka #takbedzie
  • 20
@mickpl:
Jesteśmy w dupie. Sprowadzaliśmy masę surowców i produktów z Rosji i Ukrainy a obecnie te kierunki są odcięte. Głupia butelka do piwa była sprowadzana stamtąd bo mieli dobre i tanie huty szkła.
To jest zawalenie fundamentów gospodarki. Niemcy już mają pełne portki bo będą mieli zamykane zakłady i bezrobocie z powodu ograniczenia przesyłu gazu.

W 2023 będą kartki na jedzenie dla bezrobotnych.
@mickpl: miejmy taką nadzieję. może równie dobrze być wysoka inflacja z zachowaną podażą i popytem na n-te produkty. mogą być wysokie ceny żywności, paliwa etc (paliwo po 9-10 zł / litr).
jednak z wysokimi cenami żywności i tak ludzkość jakoś sobie poradzi. najbardziej martwi mnie brak węgla oraz paliw na kolejny sezon grzewczy. gdy węgiel będzie chodził po 5-6k za tonę, to gospodarka spadnie z rowerka.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mickpl: no nie wiem, ja tu widzę raczej szansę na chwilowe odbicie na giełdach, by zejść z haka i potem zjazd w czeluście piekieł. Kryzys, który nadchodzi, a w sumie już się zaczął będzie dużo większy, niż w 2008 i tym razem on będzie głównie u nas, a nie w USA
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mickpl: Większość tych analiz to przedłużanie kresek, bez pomyślenia, że trend może się zmienić, bo zmieniają się uwarunkowania zewnętrzne
@panczekolady: pis nie wygra, a jak wygra to nie będzie mógł sam rządzić i również w tym wypadku dupa blada. Będzie rządziła szeroka koalicja, co nie znaczy że będzie im lekko, wręcz przeciwnie. Zrób screena i do zo za rok; wyślesz mi dobrego bourbona.
@mickpl: @beerman: kiedyś gdzieś czytałem badania, w których porównywali skuteczność krótkoterminowych prognoz ekonomicznych. Jedna grupa, to wykształceni ekonomiści a druga bez wykształcenia w tym kierunku. W obu grupach przewidywalność była na zbliżonym poziomie, a nawet ci niewykształceni mięli troszkę wyższą skuteczność.
Kilka pozytywnych zgadywanek:


@mickpl: co tu pozytywnego. Inflacja zamiast 10 % i wzrost 0-1% będzie wynosić 25% i wzrost PKB 4% ( jadący w wiekszości na Konsumpcji).
Pozytywne niczym test HIV.

2. Obronimy żetony z orzełkiem. Cena dolara spadnie.


@mickpl: Na podstawie czego antycypujesz tę hipotezę i w jakim terminie.?

3. Nie będzie wysokiego wzrostu bezrobocia, chociaż podejrzewam, że jakiś będzie.


@mickpl: No tak, ale za ten luksus Pan
@mickpl: A kogo obserwujesz, kogo masz na mysli? Bo wiesz to jest tylko platforma i tam jest duzo uzytkownikow. Mozesz przeciez konkretnie napisac.