Wpis z mikrobloga

Jaki #internet do kamery monitoringu z modemem 4g na działkę? Wolałbym zdecydowanie coś na kartę niż pchać się w abo na 2 lata, chociaż pamiętam, że kiedyś #tmobile miał fajną ofertę bez limitu danych za ok. 50 zł. Nie bardzo też potrafię oszacować ile taka kamera może zużyć danych w miesiącu.
#internetmobilny #monitoring #lte #budowadomu #dzialka #play #plus
znikam5 - Jaki #internet do kamery monitoringu z modemem 4g na działkę? Wolałbym zdec...

źródło: comment_16564031820DZfl2j6BDvmmL6LJFyEfD.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@znikam5: mam taką kamere, u mnie generalnie nic na dzialce się nie dzieje więc to rzedu kilkuset mb na miesiąc.
Najlepsza ofertę ma play od nowa, ewentualnie jak zasięg plusa to lycamobile.
  • Odpowiedz
@wujekwitek: używasz a2mobile do monitoringu? Dobrze się sprawdza?
Biorąc pod uwagę sam lejek to miesięcznie jest tam prawie 160GB transferu, ale pewnie nie masz non-stop tych 512kbps. A przed lejkiem mamy jeszcze 5gb fullspeed + 5gb 3mbps + 5gb 1mbps
Jakby kamery nagrywały w wysokiej jakości ale jako powiadomienie po LTE wysyłały by coś w niższej jakości to mogło by to mieć ręce i nogi.
Czy jakiś z systemów do monitoringu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@vstol: kamery zapisują lokalnie na karcie microSD, w clouda idą tylko powiadomienia+wideo z naruszenia + to co sobie live poogladasz, mi miesięcznie schodzi do 5gb, router mam HSDPA+ nawet nie LTE

lo-res feed z jednej kamery to 32-64kb/s
hi-res ok 150-200
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@vstol: nice, zostanę przy a2 bo jako jedyne ma stabilny zasięg u mnie na wsi, testowałem wszystkich operatorów zanim się zdecydowałem, oranżada wypadała niestety najsłabiej.

jeszcze 3-4mce i odpalam światłowód ()
  • Odpowiedz