Wpis z mikrobloga

Jak teraz "najlepiej" kupić auto do 150k będąc na JDG na ryczałcie z VAT? Mam na myśli jak najmniejsze oprocentowanie, ale i wolność w rozporządzaniu autem. Wiadomo - gotówka daje to wszystko, ale przyjmijmy, że max wpłata własna to 50%. Widziałem takie kredyciki balonowe 50/50, ale oprocentowanie + prowizja raczej odstrasza. Leasing wychodzi obecnie na jakieś 120%, a normalne kredyty samochodowe ciut mniej, a na ryczałcie chyba na jedno wyjdzie, bo i tak niezamortyzujemy auta, a VAT można tak samo odliczyć z tego co wiem.

#leasing #jdg #kredyt
  • 39
@hagendagen: To nie ma znaczenia że masz bank w dowód wbity. Swoją drogą do 100k jest tylko cesja z AC, powyżej 100k kredytu już wpis banku. Jak chcesz sprzedać auto to normalnie robisz UKS, spłacasz kredyt z otrzymanych środków i kolejnego dnia w oddziale wydają Ci kwit o spłacie kredytu. Banalnie prosta procedura.

@zibizz1: Nie rozumiem za bardzo. Kwestie VAT to indywidualny wybór przedsiębiorcy czy ma użytek mieszany czy 100%
@OptiFinance: dzięki o to mi chodziło, po prostu jest to dla mnie zaskakujące że nie ma limitu na VAT. Czyli biorę auto za milion na użytek mieszany i mogę 115 tys z Vat od razu odzyskać. System podatkowy jest jakoś mało logiczny, bo dlaczego w takim razie w dochodowym jest jakiś limit
@hagendagen: W 2001 to ja na chleb mówiłem bep xD Ale co do zasady firma leasingowa nie może udzielać kredytu, bo nie jest bankiem. GetinLeasing też miał teoretycznie w ofercie kredyt, ale był on udzielany przez GetInBank (pomimo jednej platformy wnioskowo-decyzyjnej i tych samych działów analitycznych i produktowych).
@OptiFinance: Podczepię się pod temat.
Kolega @makaron25: sugeruje "spłatę" samochodu w pierwszym roku leasingu. Z tego co wiem, minimalny leasing by wykup wynosił 1% musi wynosić i tak 3 lata (przy dwóch latach to 19%). Rozumiem, że odnosi się to do limitów amortyzacyjnych max. 40% rocznie. Czy nie?

Pytanie - czy można zrobić tak: biorę auto za 150k netto. Wkład własny 45%, wykup 1%, 3 lata.
W pierwszym roku w
@froen tak i tak, dokładnie tak można zrobić, robisz sobie koszty w jednym roku będąc na skali czy liniówce, a kolejne 2 lata jesteś na ryczałcie (oczywiście jeżeli jest to dla Ciebie korzystne), schemat powtarzasz co 3 lata
@makaron: super, dzięki za informację. Robiłeś już taką operację? Od razu leasingodawce prosiłeś o - nazwijmy to ratę balonową? Czy brałeś maks wpłatę i prosiłeś od razu o przeliczenie harmonogramu? Jaki leasingodawca na to poszedł?